Monty mal psychický blok, jeho nová majiteľku mu však pomohla

0 1237

BRATISLAVA. Jana z Bratislavy si pred vyše rokom adoptovala zo Slobody zvierat Montyho. Tento mladý psík to nemal ľahké, musel prežiť nejakú traumu, ale Jana si s veľkou trpezlivosťou so všetkým poradila.

Monty mal psychický blok a strach, predošlí majitelia ho podľa toho ako sa aj neskôr pri venčení správal, museli niekde pri venčení nechať a odísť, alebo vyhodiť z auta.

„Neveril mi a vôbec ľuďom, avšak poslúchal na základné povely a mal aj hygienické návyky,“ opísala začiatky s Montym Jana. Deň za dňom robil Monty v novej rodine pokroky a začal dôverovať ľuďom.

monty1

Niektorí ľudia môžu namietať, že väčší psík nepatrí do bytu. „Toľko, koľko s ním trávim času vonku, nemá často ani havino, ktorý je na záhrade alebo v dome,“ oponuje majiteľka. Výhodu je, že býva v časti, kde má blízko hrádzu a dunajské luhy a môže tam každý deň venčiť. „Chodíme na bicykel, ráno si zabehať, alebo zaplávať. Minimálne 2-3 hodiny po práci ho venčievam, v podstate sme okrem mojej práce stále spolu,“opísala.

Jana prostredníctvom listu, ktorý napísala do Slobody zvierat apeluje na všetkých ľudí, ktorí sa rozhodnú adoptovať si zvieratko z útulku, aby nestrácali trpezlivosť a nevracali ho po pár dňoch alebo týždňoch späť len kvôli tomu, že rozhryzie niečo doma, alebo sa vyšpiní. „Títo havinovia často nemajú mať odkiaľ návyky,“ pripomenula.

monty4

Adoptovali ste si aj vy psíka z útulku? Napíšte nám jeho príbeh a pošlite fotografie z nového domova. Radi ich uverejníme na našej stránke utulkovo.sk.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat