Mladí sa rozhodli pomôcť psiemu útulku charitatívnym kalendárom

0

Psy zo žiarskeho útulku sa stali hlavnými protagonistami charitatívneho kalendára na rok 2017. Jeho predajom sa rozhodli mladí Žiarčania finančne pomôcť útulku a zároveň podporiť myšlienku adopcie psov.

„Charitatívny kalendár vznikol z iniciatívy Mestského mládežníckeho parlamentu (MMP), v spolupráci so žiarskym útulkom a ďalšími neformálnymi skupinami mladých, ktoré v meste pôsobia,“ priblížila koordinátorka práce s mládežou v Žiari nad Hronom Dominika Švecová.

Ako uviedla, fotografie do kalendára urobila v priestoroch útulku mladá začínajúca fotografka. „Fotografovali sme najmä psov, ktorí sú v útulku dlho. Kalendár má totiž slúžiť aj na propagáciu adopcií, aby sa ľudia rozhodli si psíkov z útulku osvojiť,“ podotkla Švecová.

Kalendár mladí predávajú za minimálnu sumu šesť eur. „Je k nemu aj brožúrka dobrých príkladov adopcie. Oslovili sme zopár ľudí, ktorí si adoptovali psíkov zo žiarskeho útulku,“ doplnila Švecová.

Podľa jej ďalších slov však ľudia prispievali viac, ako bola stanovená cena kalendára, čo predajcov príjemne prekvapilo. Doteraz sa im podarilo pre potreby útulku vyzbierať takmer 400 eur, niekoľko kalendárov si však ešte stále možno kúpiť.

Žiarskemu útulku nepomáhajú mladí Žiarčania po prvý raz. Už v minulom roku na jeho podporu zorganizovali benefičný koncert, v rámci ktorého vystúpili všetci miestni umelci. Výťažok zo vstupného išiel pre potreby útulku. „Tento rok sme vymysleli kalendár. Myslím, že sa táto myšlienka vydarila. Odozva ľudí bola veľmi dobrá,“ dodala Švecová.