Mikuláš príde do útulku, ľudia si môžu odniesť zvieracieho miláčika

0 1308

Banská Bystrica/Zvolen 6. decembra (TASR) – Počas adventného obdobia si mesto pod Urpínom spomenie aj na zvieratá v Karanténnej stanici pre spoločenské zvieratá Banskej Bystrice a Zvolena. V sobotu 7. decembra o 10.00 h sa vo Zvolene, kde sa stanica nachádza, uskutoční podujatie pod názvom Mikuláš pre útulkáčov.

„Cieľ podujatia nadväzuje na text memoranda, ktoré podpísal v novembri tohto roku primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola a prezident Slovenskej asociácie veterinárnych lekárov malých zvierat Róbert Maňko,“ povedala TASR hovorkyňa primátora Martina Kanisová.

Pokračovala, že svojím charakterom upozorňuje na problematiku nechcených psov, ako aj na možnosť zaobstarať si domáce zviera z útulku. Určené je najmä rodinám s deťmi, ale aj majiteľom psov. Na podujatí predvedú cvičitelia ukážky poslušnosti psov a všetkým záujemcom zdarma poskytnú odborné rady. Deti sa môžu tešiť na množstvo aktivít, medzi ktorými sú kŕmenie a venčenie psov či zdobenie vianočného stromčeka.

„Podpisom memoranda o spolupráci pri vytváraní priaznivých podmienok pre psov a ich držiteľov sme sa snažili upozorniť na problematiku psa v meste a zapojiť širšiu verejnosť do tejto diskusie. Som presvedčený, že aj týmto podujatím pomôžeme prispieť k väčšej zodpovednosti majiteľov psov a zníženiu počtu nechcených zvierat v karanténnej stanici,“ povedal Gogola.

Pre návštevníkov bude pripravené aj občerstvenie. „Tradičný vianočný punč pre dospelých a čaj pre deti, chlieb s masťou, medovníčky a sušienky prinesú sviatočnú atmosféru aj do karanténnej stanice,“ dodala Kanisová. Okrem zážitkov si budú môcť návštevníci odniesť predčasný vianočný darček, nového člena domácnosti.

TASR
Ilustračné foto: www.kszv.sk