Mia žila v osade, kde jej deti ubližovali

0 2540

Mia pochádza z rómskej osady pri Banskej Štiavnici. Majiteľka sa jej vzdala, pretože niektoré deti z osady jej ubližovali. Je to mladá chlpatá a obrovská sučka, plemena moskovský strážny pes alebo bernardín. Je veľmi priateľská, spoločenská, poslušná a hravá. A aj na ňu sa usmialo šťastie a odcestovala do nového domova. Bude bývať v Brezne v dome s veľkou záhradou.

Zvyknutá je aj na obojok a vôdzku – chodí väčšinou pri nohe, na prechádzkach sa drží pri človeku. Rada sa češe a páči sa jej akákoľvek pozornosť, je za každú srandu. Mia je perfektná sučka vhodná do rodiny k iným zvieratkám, aj k deťom.

Samozrejme je vhodná iba do rodinného domu, miluje voľnosť a ležanie v tráve, užíva si slnko. Je odčervená, očkovaná, čipovaná, kastrovaná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kríva niekedy na prednú labku, pravdepodobne staršie neliečené zranenie – potrebuje vyšetrenie. Pri adopcii sa podpisuje adopčná zmluva a platí poplatok 50 eur za kastráciu a veterinárne ošetrenie. Je potrebné si po ňu prísť osobne do Banskej Štiavnice.

Kontakt: 0918 050 524, tulavalabka@gmail.com

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O zvieratku:

Meno: MIA
Pohlavie: sučka – kastrovaná
Farba: bielo-hnedo-čierna
Vek: cca 1 rok
Rasa: moskovský strážny pes alebo bernardín
Veľkosť: obrovská, chlpatá, cca 70 cm

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>