Mia trikrát vyhrala boj o život

0

Mia je malá sučka, ktorá si za svoj kratučký život prežila veľa a 3-krát dokonca bojovala o život. Prvý boj bola pre ňu ulica, kam ju pravdepodobne vyhodil jej bývalý majiteľ.

Z ulice sa dostala do KS Banská Štiavnica, kde jej už nehrozili nebezpečenstvá, ktoré so sebou ulica prináša a dostala tak šancu na lepší život.

Svoj druhý boj o život vyhrala počas plánovanej kastrácie na klinike Sliač, kde počas operácie zistili, že Mia má roztrhnutú bránicu, začala sa dusiť a krvácať a namiesto kastrácie začala záchrana jej života. Našťastie sa ju podarilo stabilizovať, bol jej vybratý vzduch z hrudníka a Mia bola objednaná na náročnú operáciu bránice spojenú s kastráciou na kliniku v Bojniciach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Operácia sa konala 10. 10. 2014 a v teň deň Miuška vyhrala svoj tretí boj o život. Trvala asi 3 hodiny + 1 hodinu bola ešte na pozorovaní, pretože jej museli opäť vybrať vzduch, ktorý sa jej dostal do hrudníka. Maličká mala v bránici asi 10 cm dieru, cez ktorú sa jej do hrudníka dostala slezina, časť pečene a črevá.

Dieru zašili, orgány dali na správne miesta a zároveň bola aj kastrovaná. Na brušku až po hrudník má 18 cm ranu, dostala lieky a po vybratí štichov a dorastení oholenej srsti samozrejme po náročnej operácii nebude ani stopa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Miuška je naozaj úžasná sučinka, obrovská bojovníčka, ktorá miluje život:
– najskôr je síce opatrná, ale po zoznámení je neskutočne priateľská a verná.
– miluje ľudskú spoločnosť a najradšej spáva v posteli. :)
– je zvyknutá na život v byte, má 100% hygienické návyky, nič neničí, je tichučká a vydrží ostať aj sama doma.
– bez problémov vychádza s inými psíkmi aj mačičkami, je hravá a určite vhodná do rodinky k iným zvieratkám, či k deťom.
– má rada prechádzky, užíva si konečne voľnosť a behanie po lúkach, pozná však aj obojok, vodítko a cestovanie autom.
– je poslušná a šikovná, drží sa pri človeku, reaguje na zavolanie a učíme sa aj niektoré základné povely.

Kontakt: 0915 487 249, tulavalabka@gmail.com

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O zvieratku:

Meno: MIA
Vek: cca 1,5 roka
Rasa: mix stafford/pitbul/jazvečík
Farba: čokoládová až čierna s bielymi znakmi
Pohlavie: sučka – kastrovaná
Veľkosť: malá, 11 kg

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>