Mestskí policajti museli zastreliť agresívneho psa

0 474

Bratislavskí mestskí policajti vo štvrtok (2.11.) popoludní zastrelili útočiaceho, voľne sa pohybujúceho psa.

„Streľbe predchádzalo oznámenie na linku 159, že na Kremeľskej ulici v Bratislave sa nachádza poranený muž napadnutý agresívnym psom,“ informovala hovorkyňa Mestskej polície (MsP) hlavného mesta SR Bratislavy Tatiana Kurucová.

„Vyslaná hliadka našla na identifikovanom mieste 39-ročného Bratislavčana s pohryzeným pravým stehnom. Zraneného muža previezli zdravotníci do jednej z bratislavských nemocníc,“ priblížila Kurucová.

Policajti pri preverovaní okolností prípadu zistili, že poškodeného pes napadol na Štítovej ulici v Bratislave, kde sa mal voľne pohybovať bez vôdzky. Policajti zistili, že pes ohrozoval aj ďalšieho človeka a pri prehľadávaní okolia napokon zaútočil aj na jedného z príslušníkov mestskej polície. Ten ho v krajnej núdzi zastrelil. „Usmrtený pes bol po príchode hliadky štátnej polície i majiteľa zvieraťa prevezený do Štátneho veterinárneho a potravinového ústavu v Bratislave, kde bude vykonané zistenie na prítomnosť besnoty a iných chorôb,“ oznámila hovorkyňa bratislavskej MsP.

Vzhľadom na tento prípad žiada MsP majiteľov psov, aby ich mali pod kontrolou a na voľnom priestranstve sa s nimi pohybovali s pomocou vôdzky.