Sponzor odsúdil krvavé medvedie zápasy

0

Bratislava 17. augusta (Útulkovo.sk) – Výrobca krmiva pre psy a mačky Royal Canin odsúdil aktivity, ktoré ohrozujú zvieratá a ospravedlnil sa za sponzorovanie podujatia na Ukrajine, na ktorom sa odohral medvedí zápas. Zároveň sa zaviazal, že nebude sponzorovať tento typ udalostí. Uvádza to v oficiálnom vyhlásení, ktoré prezentuje prostredníctvom svojej internetovej stránky.

Správa ohľadne medvedieho zápasu na Ukrajine kolovala nedávno v médiách a na sociálnych sieťach. Informovalo o nej aj Útulkovo.sk. „Za sponzorovanie tohto podujatia sa úprimne ospravedlňujeme.
Ako spoločnosť, ktorá na prvé miesto stavia poznanie a rešpekt k zvieratám, bezvýhradne odsudzujeme tento odporný čin a akékoľvek iné formy krutosti páchané na zvieratách,“
uvádza spoločnosť.

Podľa prezentovaného vyhlásenia, spoločnosť ihneď potom, ako organizácia Four Paws International v máji 2013 poukázala na tento incident, začala vyšetrovanie a rozhodla sa pre bezodkladné zrušenie tohto sponzoringu, ktorý bol v úplnom rozpore s jej pravidlami. „Až po zhliadnutí videa bola ale zjavná brutalita takýchto otrasných zápasov a spoločnosť Royal Canin preto opakovane všetkým svojim zamestnancom pripomenula firemnú politiku rešpektu voči zvieratám a pravidlá sponzoringu,“ dodáva spoločnosť.

Zároveň prostredníctvom svojej internetovej stránky informuje, že podporí výstavbu záchranného zariadenia na Ukrajine pre 15 medveďov zapojených do medvedích zápasov. „Tento projekt je spoločným partnerstvom medzi organizáciou FOUR PAWS a ukrajinskými úradmi, ktorý má za cieľ odstrániť praktiky medvedích zápasov na Ukrajine,“ spresňuje. Spoločnosť plánuje poskytnúť finančnú podporu tomuto projektu a založí alianciu, ktorá bude združovať ďalších dobrovoľníkov v snahe zaistiť udržateľnosť projektu do budúcna.

Na internetovom portáli YouTube sa objavilo video, na ktorom medveď v reťaziach niekoľko hodín bojoval so psami. Video nasnímali ochranári v apríli 2013. Miesto nelegálneho zápasu bolo vymedzené pásmi z umelej hmoty s logom francúzskeho výrobcu krmiva pre psy a mačky. Na ďalších záberoch bolo vidieť poháre pre víťazov s logom, ako aj ďalšie reklamné predmety.

Útulkovo.sk
Foto http: www.royalcanin.sk

Video medvedích zápasov na Ukrajine si môžete pozrieť tu:
Ochranári nakrútili na video nelegálny boj medveďa so psami
Viac>>