Mattyho zrazilo auto, v bolestiach čakal na ceste na pomoc

1 1726

Mattyho vo Veľkých Kapušanoch zrazilo auto, následne bez pohnutia a v bolestiach sedel pri ceste a čakal. Našťastie nie každému kto to videl, to bolo ľahostajné a ľudia aspoň kontaktovali mestskú políciu, ktorá ohlásila OZ Pomoc psom. Nasledoval rýchly prevoz do Košíc. Mattyho stav bol zlý, zlomenina krčka stehnovej kosti a hernia bránice, orgány z brušnej dutiny sa mu dostali do hrudnej a polovica pľúc bola úplne nefunkčná. Dnes už má nový, skvelý domov v Prahe, hľadať mu ho pomáhalo aj Útulkovo.sk.

Mnohí tohto anjelika odpísali na smrť, no dobrovoľníci sa nevzdali. Rýchly zásah veterinárov však, aj napriek komplikáciám, priniesol úspech. Prvé dni boli kritické, stav sa lepšil iba pomaličky, hrozili aj trvalé následky… Po týždni hospitalizácie a úžasnej starostlivosti bol Mattík odovzdaný do dočasnej opatery, kde sa pomaličky dal dokopy, doslova sa druhýkrát narodil.

matty3

Dnes je z neho úžasné hravé šteniatko, plné energie, ktoré myslí iba na bláznovstvá. Miluje všetkých ľudí a všetkých psíkov, s ktorými sa veľmi rád hrá. Pekne už zvláda život v byte a hygienické návyky.

Mattík je malé šidielko, zbožňuje hladkanie a maznanie, hodí sa do bytu alebo domu s prístupom dnu. Pokojne aj k rozumným deťom. Určite uvíta aj spoločnosť iného psieho kamoša. Ako každé šteniatko je aj Mattík malý nezbedník, ktorý potrebuje každodennú činnosť a pohyb na vybitie energie. Je odčervený, kompletne vakcinovaný, čipovaný.

matty2

Za záchranu ďalšej psej dušičky patrí obrovské poďakovanie celému tímu, ktorý sa o maličkého perfektne staral počas hospitalizácie, zvlášť Doc. MVDr. Igorovi Capíkovi, ktorý to nevzdal a bojoval o život tohto stvorenia.

Kontakt: 0908 667 858, ozpomocpsom@gmail.com

O zvieratku:

Meno: MATTY
Pohlavie: pes
Farba: hnedá
Veľkosť: malá
Vek: cca 7 mesiacov

OZ Pomoc psom

OZ Pomoc psom je skupina aktívnych ľudí, ktorým nie je ľahostajný osud nechcených zvierat v našich uliciach a zvierat všeobecne. Psíkov a mačičky zachraňujú už viac ako tri roky, predtým pod hlavičkou OZ Centrum osvety chov. spol. zvierat. Starajú sa o psíkov v KS Strážske a o ďalších psíkov a mačičky, ktoré sú v dočasných opaterách. Viac>>