Vlčiaka Maťa zachránili pred utratením v poslednej chvíli

0 2659

Maťo bol zachránený v poslednej chvíli od rodiny, ktorá sa sťahovala a jemu hrozilo utratenie. Situácia sa však zmenila a dnes má už aj Maťo nový domov. Hľadať mu ho pomáhalo aj Útulkovo.sk.

Maťo bol zvyknutý behať na voľno a na vôdzke zatiaľ ťahá, ale dá sa usmerniť. Taktiež pozná aj náhubok, len sa mu nepáči jeho nasadzovanie – krúti sa. Je veľmi aktívny a najvhodnejší by bol pre neho pobyt navoľno, ale zvláda výborne aj nejaký čas vo voliére.

maťo

Papá granule – chutí mu, takže po tejto stránke je nenáročný. Rovnako zvláda bez problémov aj varenú stravu a surové mäso. V rámci pohybu na pozemku reaguje na privolanie, povely poslušnosti neovláda alebo nechce priznať – stále by len behal, iné ho ani nezaujíma.

Je ostrý a potrebuje pevnú ruku. Najvhodnejší by bol na stráženie objektu, či firmy alebo pre kynológa s dostatkom času, možností a skúseností. Je to perfektný strážca, potrebuje len šancu, aby to mohol dokázať. Pri adopcii sa podpisuje adopčná zmluva a platí symb. poplatok za vet. ošetrenie.

Kontakt: 0918 050 524, tulavalabka@gmail.com , priamo na majiteľa: 0911 801 210

O zvieratku:

Meno: MAŤO
Pohlavie: pes
Farba: hnedý s čiernym sedlom, typ „rex“
Rasa: nemecký ovčiak
Vek: cca 6 rokov
Veľkosť: stredný až väčší

maťo1

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>