Matis potrebuje skúseného majiteľa


Matis je nádherná psík pripomínajúci povahovo a aj vzhľadom slovenského kopova. Bol nájdený spolu s mamkou Cassandrou na ulici, jeho si nechali nálezcovia a Cassandra sa dostala k nám. Matisa si však už nemohli z rodinných dôvodov nechať, a tak sa aj on ocitol v depozite Túlavej labky.

Jeho mama Cassandra ho aj po dvoch mesiacoch spoznala a ich zvítanie bolo radostné. Matis je veľmi priateľské, aktívne, ušaté a nohaté šteniatko. Je to temperamentný psík, ktorý si rád pošteká. Zároveň je však veľmi šikovný a poslušný, ovláda už niektoré základné povely.

Má veľmi rád prechádzky, je zvyknutý na obojok a vôdzku a na voľno sa drží pri človeku.

matis

Hľadá si skúsenejšieho majiteľa, ktorý bude mať čas sa mu venovať. Môže bývať v byte alebo ideálne v dome s prístupom dnu. Je vhodný aj k iným psíkom, možno by si zvykol aj na iné zvieratká a samozrejme kamarát je aj s deťmi.

Matis je odčervený, dostal sérum proti parvo a čaká ho očkovanie. Pri adopcii sa podpisuje adopčná zmluva a podmienkou je kastrácia vo vhodnom veku.

Kontakt: 0905 896 536, tulavalabka@gmail.com

matis2

O zvieratku:

Meno: MATIS
Vek: cca 9 mesiacov
Farba: čierno-hnedý s bielym golierom
Rasa: mamka Cassandra + ocko slovenský kopov
Pohlavie: psík
Veľkosť: bude stredného vzrastu

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>