Zúbožená Maruška čakala na svoju záchranu tri dni

0 2974

Príbeh Marušky bohužiaľ ani zďaleka nepripomína príbeh z rozprávky. Vyhodili ju pri ceste v Sklených Tepliciach. Určite tam trpela aspoň tri dni, koľko ľudí okolo nej muselo prejsť, koľkí si ju určite pri hlavnej ceste všimli, no nemali vôbec snahu jej pomôcť a aspoň nás kontaktovať. Nakoniec kontaktoval jeden pán a aj pani OZ Túlavá labka s prosbou o pomoc a hneď vyrazili pre ňu. Maruška po vyliečení našla nový domov v Brne. Hľadať jej ho pomáhalo aj Útulkovo.sk.

Prečítajte si Maruškin príbeh:
Po príchode na miesto, kde sa nachádzala, zostali dobrovoľníčky naozaj šokované. Za celé roky v útulku nemali sučku v takomto zúboženom stave. Maruška je totálne vychudnutá a zanedbaná sučka. Má špinavú a zapáchajúcu srsť, milión bĺch a kliešťov po celom telíčku, choré ušká a asi ten najväčší predkus (dolnú sánku má asi o 5 cm dlhšiu ako hornú) aký ešte môže existovať. Zúbky tiež nie sú v najlepšom stave.

maruška

Je aj prechladnutá a ťažko dýcha. Samozrejme je slabučká, dezorientovaná a vystrašená. Keď pre ňu prišli, vrtela chvostíkom, tešila sa a bez problémov ju vzali na ruky a naložili do auta.

Má za sebou už návštevu veterinára – dostala ATB, kvapky do ušiek, prípravok proti blchám a kliešťom, je aj odčervená. Čaká ju očkovanie a po zotavení aj kastrácia.

maruška2

Maruška je naozaj zlatíčko, citlivá a jemná dušička. Po príchode do útulku vypila asi za misku vody, napapala sa a vyčerpaná zaspala v búde so senom. Bude potrebovať veľa lásky, starostlivosti a určite aj kúpeľ a úpravu srsti, ale veríme, že Maruška to zvládne a bude z nej veselá a šťastná sučka.

Jej minulosť už nezmeníme, ale spoločne môžeme zmeniť jej budúcnosť. Hľadáme pre ňu milujúci domov prípadne aspoň dočasnú opateru. Je vhodná do bytu alebo do domu s prístupom dnu.

maruška1

Maruška sa iba za jediný deň v útulku zmenila na neskutočne veselú a priateľskú sučku. Je veľmi šikovná, ovláda niektoré základné povely, na vôdzke chodí pri nohe a na prechádzke poslúcha, drží sa pri človeku. Rada aj aportuje, páčia sa jej hlavne pískacie hračky. Papať jej chutí a zatiaľ sa snaží spapať skoro všetko, čo nájde …

Momentálne je v dočasnej opatere pri Opave u pani Lady Jagmin.

Ak by ste Maruške chceli pomôcť finančne, môžete tak urobiť na číslo účtu: 0412242313/0900,
Pre platby zo zahraničia:
IBAN SK50 0900 0000 0004 1224 2313,
BIC: GIBASKBXXXX.
Do poznámky Maruška/Vaše meno.

Kontakt: 0918050524, tulavalabka@gmail.com

maruška4

O zvieratku:

Meno: MARUŠKA (MARRY)
Pohlavie: sučka
Farba: krémovozlatá
Vek: cca 5 rokov
Rasa: mix zlatý retriever
Veľkosť: stredne veľká

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>