Po útoku argentínskej dogy zachraňovali Nikolasovi život dva tímy lekárov, je stabilizovaný

0 1760

Malženice/Bratislava 8. októbra (TASR/Útulkovo.sk) – Šesťročný Nikolas bojuje po útoku argentínskej dogy o život v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na bratislavských Kramároch. Operovať ho museli dva tímy lekárov. Polícia vyšetruje prípad ako ublíženie na zdraví.

V súčasnosti podľa krajskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej prebiehajú vyšetrovacie úkony a polícia zisťuje okolnosti, za akých k útoku na chlapca prišlo, ako aj mieru zavinenia. Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví.

V pondelok 7. októbra okolo 16.45 hodiny vošiel chlapček k susedom, kde sa hral s argentínskymi dogami. „Z nezistených príčin jeden pes chlapčeka pohrýzol,“ uviedla Kredatusová. Doga zaútočila Nikolasovi na hlavu, dohrýzla mu tvár a zadnú časť tela.

Chlapca vzápätí previezol vrtuľník záchranárov do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou na bratislavských Kramároch. Podľa jej hovorkyne Dany Kamenickej je v súčasnosti stav chlapca stabilizovaný a je mimo ohrozenia života. „Chlapček podstúpil náročný operačný výkon, pri ktorom sa mu venovali dva operačné tímy,“ informovala TASR Kamenická. Zranenia má na hlavičke i iných častiach tela.

Podľa starostu Malženíc Miroslava Macka sťažnosti na vlastníka, ktorý chová v rodinnom dome tri argentínske dogy, v obci doteraz neboli a neregistruje ani incident s týmito zvieratami. V Malženiciach rodina býva v lokalite novej zástavby rodinných domov podľa jeho slov asi desať rokov.

TASR/Útulkovo.sk
Ilustračné foto TASR

Súvisiace články:
Útoky psov na ľudí by mal riešiť minister Jahnátek, žiada poslanec Hrnčiar
Viac>>

Na muža zaútočil pitbul, roztrhal mu nohu
Viac>>