Majte oči otvorené: V Nitre sa hľadajú osirelé mačiatka, ich mamu zrazilo auto

0 1009
Foto: Útulok Nitra

Záchranná akcia nitrianskeho útulku nemala dobrý koniec. Mačku zrazilo auto, no napriek veľkej snahe jej pomôcť, neprežila. Informuje o tom nitriansky útulok na sociálnej sieti.

„Práve som bol zachraňovať zrazenú mačku na Výstavnej ulici v Nitre. Napriek poskytnutej pomoci sa ju nepodarilo zachrániť a zomrela. Mačka kojila, nakoľko mala mlieko,“ opísal dobrovoľník z nitrianskeho útulku situáciu.

Zároveň spresnil, že vodička, ktorá videla, ako auto mačku zrazilo, ju videla bežať od výstaviska Agrokomplexu. „Lokalita výstaviska a okolie môžu byť miestom, kde zostali osirelé mačiatka,“ upozorňuje dobrovoľník.

Zrazená mačka mala zlomenú panvu a po zrazení autom sa ešte odtiahla do kríkov pri ceste. Pani, ktorá útulok kontaktovala pri nej počkala do príchodu záchranára. „Odchytil som ju pomocou podberáku a okamžite previezol do Vet-centra, ktoré je neďaleko. Bola v šoku a začala vykašliavať krvavé hlieny. Napriek poskytnutej okamžitej pomoci mačka skolabovala a prestala dýchať. Ešte sme sa ju pokúsili resuscitovať, ale bez úspechu,“ uzavrel.