Majme srdce oslávilo piate narodeniny a pokrstilo kalendár

0

BRATISLAVA – Občianske združenie (OZ) MAJME SRDCE, ktoré pomáha túlavým a týraným zvieratám, oslávilo vo štvrtok 2. októbra piate narodeniny.

Pri tejto príležitosti sa uskutočnil aj krst charitatívneho kalendára pre rok 2015 Z útulku na titulku.

„Kalendáru predchádzala súťaž s rovnakým názvom, do ktorej mohli majitelia adoptovaných psíkov a mačičiek prihlásiť ich vtipné fotografie a dostať tak svoje zvieratko z útulku na titulku kalendára,“ priblížila pre Útulkovo.sk predsedníčka OZ Magda Fülöpová.

DSC04113

Ako dodala, kalendár je určený pre ľudí, ktorí chcú pomôcť psíkom v núdzi. „Veterinárne náklady a všetky veci súvisiace so starostlivosťou o psíkov, sú vysoké, takže peniaze z kalendára budeme určite vedieť dobre využiť,“ uviedla.

Moderátor večera, Matúš Krnčok, spolu s Lenkou Slanou, odovzdali ceny pre majiteľov psíkov, ktorí sa v kalendári nachádzajú. Krstným otcom kalendára sa stal János Gaál, generálny riaditeľ spoločnosti Bigmedia, ktorá už dlhšie podporuje OZ. Gaál pokrstil kalendár centami s myšlienkou, že aj veľa drobných dokopy vytvorí väčšiu sumu, ktorá poslúži na pomoc zvieratám v núdzi.

DSC04073

Ak chcete aj vy vlastniť tento kalendár, a podporiť tak túto myšlienku, môžete si ho už čoskoro objednať prostredníctvom benefičného obchodíka na stránke OZ Majme srdce.

Občianske združenie MAJME SRDCE pomohlo od roku 2009 nájsť nový domov stovkám opustených psíkov a mačiek. Zameriava sa najmä na psíkov v Karanténnej stanici Malacky, venuje sa kastračnému programu a rôznym osvetovým akciám, napr. projektu www.lacnesteniatka.sk.

Reportáž z narodeninovej oslavy a krstu kalendára si budete môcť pozrieť v relácii Útulkovo 13. októbra.

DSC04162

Útulkovo.sk
Foto: OZ Majme srdce