Majitelia, ktorých psy hladovali v pivnici, čelia trestnému oznámeniu

0

Na Linku proti krutosti Slobody zvierat bola nahlásená otrasná týračka v Rimavskej Sobote.

Tri psy ponechané v tmavej pivnici bez jedla napospas osudu nahlásil v zúfalý obyvateľ obce. Hneď na druhý deň vyrazila na miesto naša inšpektorka Kněžská.

„Z troch psíkov sa podarilo zachrániť dvoch. Žiaľ pre Zorka už neskoro – tú noc uhynul. Hladom utýraní psíci. Matka Zorka najviac vychudnutá, už nevládala ani stáť. Sused sa ich snažil nakŕmiť, ale všetci traja psíci už odpadávali pri každom kroku. Do rána Zorko uhynul, nad Zorkou sa tiahnu čierne mračná a najlepšie snáď dopadne ich syn. Aj keď sa neudržal na nohách ani on, nôžky vypovedali službu. Veľmi pekne ďakujem RC SZ Lučenec, ktorá sa ich dočasne ujala. Po podaní infúzií sa fenočka už aj postavila a udržala na nohách. Vďaka nahlasovateľom, ako aj SZ BA za rýchlu pomoc. Je mi len ľúto, že pre Zorka bolo už neskoro,“ uvádza v správe inšpektorka.

Na majiteľov podáva Sloboda zvierat trestné oznámenie.

„Chcem nahlásiť týranie hladom psíkov mometálne zavretých v pivnici, denné svetlo málo vidia, hladujú, nedavaju im jesť, sú vychudnuté, trpia, už sa na to nedá pozerat. Dnes som ich videl, deti ich pustili z pivnice a jedneho vylozili, uz iba lezal nereagoval pravdepodobne uz uhynie, nedalo mi zobral som granule a siel normalne do dvora, tie psiky hynu od hladu, som aj krical na majitela aj suseda sa pozerala, normálne mi bolo do placu, aj susede. Tie psiky sú kosť a koža, to nie je normalne,“ napísal na Slobodu zvierat nahlasovateľ.