Na medzinárodnej výstave mačiek sa predstaví aj raritné plemeno Singapur

0

Bratislava 26. marca (TASR) – Milovníci mačiek sa počas najbližšieho víkendu (29.-30.3.) stretnú na bratislavských Zlatých pieskoch. Na medzinárodnej výstave mačiek, ktorá sa bude konať v priestoroch obchodného centra, budú môcť po prvý raz vidieť aj mačku len nedávno uznaného plemena Singapura.

Na súťažnej výstave, ktorá sa v sobotu aj v nedeľu uskutoční medzi 09.00 a 17.00 h, sa predstaví 150 mačiek rozdelených do štyroch kategórií. V najvyššej – prvej kategórii budú okrem obľúbených plemien – Perzská, Exotická, Britská krátkosrstá a Mainská mývalia, vystavené a posúdené aj Ragdoly a Birmy.

Na výstave sa zúčastnia vystavovatelia zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Rakúska, Poľska, Talianska, Rumunska a Bulharska. Návštevníci si budú môcť pozrieť mačky v dekorovaných klietkach, ale aj na stoloch, a to počas hodnotenia medzinárodnými posudzovateľmi. V sobotu sa okrem výstavy uskutoční aj vyhlásenie výsledkov súťaže mačiek zo slovenských odchovov Národný víťaz 2013 a Top Cattery 2013. TASR o tom informovala členka organizačného tímu výstavy Vladimíra Kuvičková.

TASR
Ilustračné foto: TASR/Milan Kapusta