Dom kultúry v Ružinove obsadilo 160 mačiek

0 3226

Bratislava 3. augusta (TASR) – Do Domu kultúry v bratislavskom Ružinove dnes zavítali chovatelia mačiek z 13 krajín. Na medzinárodnej výstave počas víkendu (3. a 4. augusta) predstavia 22 plemien mačiek.

Na výstavu sa prihlásili nielen chovatelia zo Slovenka, ale aj z Česka, Maďarska, Poľska, Rumunska, Srbska, Slovinska, Chorvátska, Švajčiarska, Talianska, Švédska a Ruska. „Okrem veľmi populárnych perzských a exotických, britských a mainských mývalých sa predstavia aj menej známe mačky s kučeravou srsťou rex – devon rex a cornish rex. Obľúbené sú mačky bez srsti, takzvaný kanadský sfinx a donský sfinx, ktoré sa na Slovensku chovajú vo veľmi dobrej kvalite. Medzi málopočetné plemená patria bengálske mačky a ocicat. Maďarskí chovatelia priviezli prekrásne barmské mačky. Polodlhosrsté mačky sú zastúpené plemenami nórska lesná, sibírska mačka a krásna nevská maškaráda. Do tejto kategórie patria aj mačky plemena ragdol,“ uviedla Gabriela Minárová z organizačného tímu výstavy.

Ako dodala, jedným z najatraktívnejších plemien je určite kurilský bobtail – mačky so skráteným chvostíkom. Predstavia sa tiež orientálne a siamské štíhle mačky.

Posudzovanie a aj vstup pre návštevníkov sa počas oboch dní začína o 10.00 h. Na výstave sú okrem dospelých mačiek aj malé mačiatka rôznych plemien, ktoré budú súťažiť samostatne aj v triede vrhov. Najvýznamnejšou udalosťou výstavy je Best In Show – súťaž nominovaných zvierat o prvé miesta vo FIFe kategóriách. Výstava sa v sobotu končí o 18.00 h a v nedeľu o 17.00 h. Pre milovníkov mačiek sú v hale Domu kultúry stánky s krmivami, stelivami, kozmetikou, hračkami, škrabadlami a doplnkami pre chovateľov.

TASR
Foto TASR/Eduard Fašung