Šesť túlavých mačiek napadlo ženu s pudlíkom. Ona skončila v nemocnici, jej pes u veterinára!

0 2579

Bratislava/Belfort (Útulkovo) – Šestica túlavých mačiek napadla ženu, ktorá venčila psa v blízkosti zalesnenej oblasti v Belforte vo Francúzsku. Mladej žene pohrýzli ruky aj nohy a dokonca poranili tepnu! U lekára, v tomto prípade veterinárneho, skončil aj jej pes.

Podľa miestnych správ svorka najmenej šiestich mačiek napadla ženu, ktorá bola na prechádzke so psom v blízkosti zalesnenej oblasti v Belforte vo Francúzsku. Tridsaťjedenročná žena utrpela niekoľko zranení na nohách a rukách, vrátane poranenej tepny. Bola prevezená do miestnej nemocnice na ošetrenie, zatiaľ čo jej maznáčik pudel, ktorý bol pri útoku mačiek tiež zranený, bol samostatne prevezený na veterinárnu kliniku.

Podľa denníka L’Est Républicain nazval miestny veterinár útok mačiek „abnormálnym správaním“, ktoré nedokáže vysvetliť. Zatiaľ čo mačky zvyčajne ľudí takto agresívne nenapadajú, mačkovité šelmy sú známe sklonom útočiť proti všetkému, čo vnímajú ako hrozbu.

Podľa Valérie Dramard, veterinárky a odborníčky na správanie zvierat, „mačky nie sú novodobé zombie apokalypsy. Sú jednoducho teritoriálne a nepriateľské voči neznámym druhom.“.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto TASR/AP
Zdroj: huffingtonpost.com