Mačky dostali pod vianočný stromček konáre a rebríky

0

Bratislava 24. decembra (Útulkovo.sk) – Sloboda zvierat pripravila pre svoje mačacie zverenkyne extra darček. Potešili ich úplne nové koterce s teplými búdami, rebríkmi a konármi na šplhanie, hranie sa a brúsenie pazúrikov.

Zastrešené výbehy so zateplenými búdkami, záchodíkmi, stromom, škrabadlami a hračkami poskytnú útočisko viac ako 40 dospelým mačkám z ulice. „Vieme, že nič nenahradí lásku a teplo domova. Ale aj tak sa tešíme, že ťažké obdobie, kým nájdu pôvodného alebo nového majiteľa, prežijú v čistom a útulnom prostredí, chránené pred mrazivými dňami,“ konštatovala predsedníčka Slobody zvierat Pavla Dugovičová.

Vďaka vyzbieraným príspevkom mohla Sloboda zvierat vyčleniť takmer 3000 eur a pripraviť mačičkám pekné Vianoce.


Ako pre Útulkovo.sk povedala Silvia Čaňová zo Slobody zvierat, zateplené a opravené búdy, riadne vystlané čistou slamou, by mali mať všetci útulkáči. „Budeme sa snažiť, aby dostali aj teplú stravu, varené mäso s ryžou, cestovinou na vytvorenie tukových zásob pred zimou,“ dodala s tým, že vďaka pomoci obchodného raťazca dostane Sloboda zvierat zbytkové mäso pre zvieratá.

Počas sviatkov bude útulok otvorený na venčenie od 12.00 do 16.30 hod. Presné dni a hodiny sa budú môcť záujemcovia dozvedieť na Facebookovej stránke Slobody zvierat. „Veríme, že ľudia počas voľných dní budú mať viac času a prídu. Pre psíkov je venčenie najkrajšia časť dňa,“ povedala Čaňová.

Vianočné venčenie pripravuje aj Občianske združenie Pes v núdzi. „Pre psíky v našom útulku pripravujeme každoročné vianočné venčenie, na ktoré je pozvaná široká verejnosť,“ informovala Simona Vinczeová.

Zvieratká tiež potešia darčeky od ľudí, napríklad staré deky, paplóny, koberce, hračky, ale aj granule, cestoviny, konzervy, pečivo, ryža. „Všetko to dáme pod náš stromček na recepcii útulku, robíme to tak každý rok,“ priblížila Ćaňová.

„Prosíme ľudí, aby si pred Vianocami a počas nich spomenuli najmä na malé lokálne útulky, ktoré žijú z ruky do úst a veľmi potrebujú pred zimou každé euro, každú deku, vrecko granúl,“ uzavrela Čaňová.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: Sloboda zvierat