Zvieratá sa správajú ako ľudia: O kačku sa stará mačka, o mačku pes

1 2207

Bratislava 2. augusta (Útulkovo.sk) – Dlhodobou domestifikáciou strácajú zvieratá pôvodné, divoké inštinkty a preberajú vzory správania od svojich ľudských pánov. Útulkovo.sk nedávno informovalo o malom chlpatom psíkovi, ktorý zachránil novonarodené mača a staral sa oň až do príchodu ochranárov. Dnes sú obe zvieratá v útulku v spoločnom koterci a všetci dúfajú, že si ich niekto adoptuje spolu. Tentokrát prinášame ešte bizarnejší príklad – káčatko vychováva mačacia matka!

Keď mačka nesie v papuli vtáka, väčšinou má už zlomené väzy. Nie však v tomto prípade. Majitelia mačky boli poriadne prekvapení, keď sa jedného dňa ich štvornohý miláčik vrátil zvonku s drobným káčatkom v ústach. „Najskôr som si myslel, že je to myš alebo niečo podobné. Potom to však mačka položila na zem a videl som, že je to živé káčatko,“ opísal majiteľ mačky príchod nového, kačacieho člena do rodiny.

Mačacia matka nielen, že kačičku nezožrala, nasťahovala si ju do pelechu a stará sa o ňu.

Káčatku na snímke dieťa pri hre omylom zranilo nohu. Neúprosnosť prírodných inštinktov hneď nato potvrdila jeho kačacia mama a bez milosti zranené vtáča odvrhla. A potom sa ukázalo, že existujú aj zázraky. Prišla mačka, vtáča odsúdené na smrť nielen, že nezožrala, odniesla ho domov, kde ho spolu so svojimi majiteľmi zachránila. Ako uvádza internetová stránka msn.com, v súčasnosti sú mačka so svojim kačacím ´potomkom´ neoddeliteľnou dvojkou.

Útulkovo.sk
Foto: msn.com

Súvisiace články:
VIDEO: Pes sa staral o mača, ktoré padlo do rokliny
Viac>>