Mačky z Patrónky sa presťahovali do nových domovov

0 2676

BRATISLAVA – Na podnet manželov Krížovcov sa realizoval odchyt kolónie mačiek na bratislavskej Patrónke, kde sa má búrať budova, okolo ktorej sa pohybovali. Celý odchyt, kastrácie a preliečenie mačiek mala pod patronátom Sloboda zvierat.

Mačky boli postupne odchytávané a odvážané do Slobody zvierat. Vybudovali tam mačací pavilón, ktorý im mal poskytnúť prijateľné podmienky. „Mačky strávili v útulku skoro tri týždne, boli všetky preliečené, pretože mali ušný svrab, vykastrované, zbavené parazitov a zaočkované,“ priblížila pre Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat. Ich psychický stav pomohla posúdiť odborníčka na mačky, z občianskeho združenia Mačky – Andrea Oczvirková. Zhodnotila, že okrem pár mačiek, ktoré sú vhodné na adopcie do domácností, je pre ostatné najlepšie vrátenie do voľného prostredia. Ide o mačky ferálne.

Pre mačky sa hľadalo vhodné prostredie, kde by boli voľné, ale chránené. Na pomoc prišla riaditeľka Strednej súkromnej školy animovanej tvorby Viera Závarčíková, ktorá je veľkou milovníčkou mačiek. A nielen ich. Riaditeľka podporuje útulok Slobody zvierat pravidelne a pomáha aj pri ďalších aktivitách. Poskytla mačkám bývanie na pozemku školy. Majú tam postavené búdky a pravidelne ich kŕmia. Tím zo Slobody zvierat ich išiel vypustiť na čele s veterinárkou Mužíkovou. Mačky boli vypúštané do búdok, aby sa mohli spamätať a postupne sa aklimatizovať.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat