VIDEO: Psík Lupin je priateľský, aj keď ho bezcitne vyhodili z auta

0 2598

Neskutočne zanedbaný kríženec lhasa apso Lupin bol vyhodený z auta v rómskej osade pri Banskej Štiavnici. Je priateľský, aktívny, temperamentný a veselý psík, ktorého všetko zaujíma a ničoho sa nebojí. Je zvyknutý na obojok a vôdzku, celkom rád sa vozí aj v aute. Nie je zatiaľ vhodný k mačičkám, chce ich loviť a so psíkmi a sučkami vychádza individuálne. Lupn našiel nový domov, hľadať mu ho pomáhalo aj Útulkovo.sk.

Lupin potrebuje dôsledného a trpezlivého majiteľa. So správnou výchovou z neho bude skvelý rodinný psík. Je vhodný k rodinnému domu s prístupom dnu alebo do bytu. Je odčervený, čaká ho očkovanie, čipovanie a kastrácia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z histórie plemena lhasa apso:
Plemeno patrí medzi niekoľko málo rás pochádzajúcich z drsných hôr Tibetu. Psíky plemena Lhasa Apso tu boli dlhé stáročia chované v kláštoroch nielen ako strážne psy, ale aj pre radosť a šťastie, ktoré prinášali svojim pánom – tibetským mníchom. Štekot je základom jeho tibetského mena – chlpatý štekajúci pes.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kontakt: 0915487249, tulavalabka@gmail.com

O zvieratku:

Meno: LUPIN – LUPO
Pohlavie: pes
Farba: čierno-sivý
Vek: cca 5 rokov +
Rasa: mix lhasa apso / tibetský teriér / shitzu
Veľkosť: menší stredný, do 12 kg aj so srsťou

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>