PODVOD: “Lev africký” v čínskej zoologickej záhrade začal štekať!

0

Bratislava/Henan 30. augusta (Útulkovo.sk) – O skutočne naivný podvod sa pokúsil správca zoo v čínskom meste Henan. Ako vidíte na fotografii, vo veľkej klietke s označením „Lev africký“ pobehovalo zviera vzrastom predsa len o čosi menšie. Hrivu síce malo, ale to bolo asi všetko, čo malo s levom spoločné. Na dovŕšenie trapasu začalo napokon štekať!

Podľa agentúry AFP sa zákazníci zoo cítili podvedení. Za 15 juanov (2,45 dolára) si mohli pozrieť nutrie v teráriu pre hady, bielu líšku v klietke leoparda a vo výbehu pre vlkov psa. Najväčší šok však zažili pri klietke pre levy, v ktorej sa smutne hanbila inak celkom pekná tibetská doga.

Správcovi zoo parku nenapadlo ani len to, že levy sú mačkovité šelmy, zatiaľ čo tibetské dogy psy! Zviera, ktoré šteká nebude za malého leva považovať nikto, ani keby malo hrivu priam kráľovskú…

„Africké levy sa vrátia. Išli na chov do inej zoo,“ údajne povedal správca zoo denníku Oriental Daily, ktorý citoval South China Morning Post. Fotografia psieho „leva“ aktuálne obieha po čínskom Twitteri a je veľmi populárna. Hádajte, prečo?

Útulkovo.sk
Foto: huffingtonpost.com