POLÍCIA: Majiteľke umučeného labradora hrozia dva roky väzenia, rovnako aj vykonávateľom skutku

3

Sobrance 13. februára (Útulkovo.sk) – V prípade dokázania viny hrozia majiteľke labradora, ktorého podľa informácií Útulkova umlátili na smrť priviazaného o strom traja chlapci z obce Krčovo, dva roky odňatia slobody nepodmienečne. Rovnaký trest hrozí aj vykonávateľom skutku. Polícia začala trestné stíhanie, konkrétna osoba zatiaľ obvinená nebola.

Prípad utýraného labradora sa dostal na svetlo sveta najmä vďaka aktivite občianskeho združenia Centrum osvety chovateľov spoločenských zvierat v Michalovciach. Po tom, ako sme ho zverejnili na stránke Útulkovo.sk, vyvolal množstvo reakcií čitateľov. Často sa pýtate, či už v tejto veci niekto podal trestné oznámenie a či prípad riešia orgány činné v trestnom konaní. Obrátili sme sa preto s vašimi otázkami na hovorcu Krajského riaditeľstva policajného zboru v Košiciach Alexandra Szaba.

„Trestné oznámenie bolo prijaté jedno,“ potvrdil. Dodal, že vo veci je začaté trestné stíhanie. „Vykonávame procesné úkony a zabezpečujeme ďalšie dôkazy ako aj znalecký posudok,“ povedal policajný hovorca s tým, že doposiaľ v danej veci nebola obvinená konkrétna osoba.

035

„V prípade dokázania viny majiteľke psa v tom, že ho dala zabiť, jej hrozí trest odňatia slobody až na dva roky. V prípade dokázania viny chlapcom v tom, že psa zabili, hrozí ten istý trest. Prípad je stále v štádiu vyšetrovania a preto je predčasné vyvodzovať závery,“ upozornil Szabó.

O zabitom labradorovi v Krčave sa dozvedelo občianske združenie Centrum osvety chovateľov spoločenských zvierat v Michalovciach od anonyma, ktorý uviedol, že traja chlapci Peter S., Adam B. a Samo B. sa chválili v krčme, že im pani S. dala päť eur a svojho psa Denyho, aby ho niekde „spratali“ lebo ho už nechce. Útulkovo.sk o tom informovalo 11. februára. Chlapci vraj v krčme tvrdili, že psa vzali do lesa, priviazali o strom a bili s palicou po hlave. Najprv mu rozbili oko, potom začal chrčať a triasť sa a oni ho bili ďalej, až kým nespadol na zem.

Veterinár, ku ktorému na základe súhlasu polície dobrovoľníci psa previezli zistil, že labrador má čip s menom Deny a s kontaktnými údajmi majiteľky. Röntgeny psa ukázali, že má rozbitú hlavu. Predsedníčka Občianskeho združenia Centrum osvety chovateľov spoločenských zvierat v Michalovciach Katarína Ruskovská v tejto súvislosti uviedla, že Štátny veterinárny ústav v Košiciach zistil, že psík zomrel na následky poranení hlavy a krvácania do mozgu.

„Všetky tieto úkony hradilo naše občianske združenie, no doteraz čakáme na ďalšie riešenie prípadu,” dodala 11. februára Ruskovská.

Prípad zabitého labradora vzbudil veľký záujem u našich čitateľov, ktorí sa prostredníctvom komentárov dožadujú potrestania vinníkov. Útulkovu sa podarilo zistiť, že dokonca jeden z chlapcov, ktorý sa mal na smrti psa podieľať, zdieľal článok na svojom facebookovom profile. „No chlapci, to sa máte čím pochváliť,“ dostal odkaz do komentára pod článkom.

Útulkovo.sk
Foto: Občianske združenie Centrum osvety chovateľov spoločenských zvierat v Michalovciach

Súvisiace články:
Zistili sme ako to bolo! Labradora v Krčave dobili na smrť traja chlapci za päť eur
Viac>>

Za utýranie labradora v Krčave hrozí páchateľovi väzenie
Viac>>