KS ZVOLEN: Práce na výbehu pribrzdilo počasie a nedostatok financií

0 3542

ZVOLEN – Realizáciu výbehu pre psy v Karanténnej stanici vo Zvolene pribrzdilo nielen počasie, ale aj nedostatok finančných príspevkov. Dobrovoľníci potrebujú pomoc verejnosti.

V rámci dobrovoľníckej činnosti začali v Karanténnej stanici vo Zvolene realizovať výbeh pre psy.

Urobili geometrický plán, zamerali pozemok a vypracovali projekt. Výbeh ešte treba oplotiť, čo bude stáť približne 2500 eur. Tieto finančné prostriedky sa snažia dobrovoľníci zohnať prostredníctvom príspevkov.

ks zvolen

Do konca októbra by chceli výbeh dokončiť. „Všetko máme pripravené tak, že keď budeme mať dosť peňazí, môžeme objednať materiál a výbeh dokončiť,“ priblížila pre Útulkovo.sk Svetlana Bugárová z KS vo Zvolene.

Keď bude dokončený výbeh, tak si psí obyvatelia karanténnej stanice budú môcť aj voľne pobehať. „Nie vždy máme dosť dobrovoľníkov na venčenie. Keď budú mať výbeh nebudú musieť byť stále na vôdzke,“ dodala s tým, že neskôr uvažujú zhotoviť aj rôzne prekážky na cvičenie pre psíkov.

Ak chcete aj vy pomôcť zvolenským dobrovoľníkom, môžete tak urobiť prostredníctvom transparentného účtu Slovenskej aliancie ochrancov zvierat.

Číslo účtu: 5051195197/0900

Do poznámky treba napísať: KS ZVOLEN

plagát

Útulkovo.sk
Foto: Útulkovo.sk, KS Zvolen