Kríženca rotvajlera priviazali v lese o posed, vyštekal si život

0

Bratislava/Tachov 25. januára (Útulkovo.sk) – Pozorný poľovník zachránil psa, ktorého sa chcel niekto zbaviť! Nezodpovedný majiteľ priviazal psa k posedu a nechal napospas osudu. Smrť od zimy, hladu a smädu čakala na približne dvojročného kríženca v lese, neďaleko českej obce Nahý Újezdec, v okrese Tachov. Vystrašený pes sa však nevzdal a štekal, čo mu sily stačili.

Začiatkom týždňa, keď sa poľovník vracal z posedu neďaleko obce Nahý Újezdec, počul štekot psa. Pes štekal dlho a poľovník počul, že je pravdepodobne na jednom mieste a nehýbe sa. Vybral sa teda za štekotom a našiel ho uviazaného k posedu.

zachránený pes cr

Poľovník privolal pomoc. Zviera odchytil Karel Bobál zo záchrannej stanice zvierat Studánka. Pes bol vystresovaný, bál sa a útočil. „Dal som ho na vôdzku a do prepravky na zvieratá a odviezol som ho k nám do záchrannej stanice, kde sa stále nachádza,“ uviedol pre idnes.cz Bobál. Ako dodal, teraz si psík hľadá nový domov.

Prípadom sa už zaoberá aj polícia. Keby psa podľa fotografií niekto spoznal, mohli by nájsť jeho majiteľa. „Dopustil sa trestného činu alebo priestupku týrania zvieraťa, pretože ho opustil,“ upozornil Bobál. Hovorkyňa tachovskej polície Dagmar Jiroušková potvrdila, že po majiteľovi psa pátrajú.

zachránený pes cr1

Pes sa našťastie v lese nenachádzal dlho, pravdepodobne menej ako jeden deň. Na mieste, kde bol priviazaný však nemal vodu, ani žiadne jedlo. Podľa Bobála tam mohol byť deň alebo pol dňa, pretože miesto nebolo vyležané, ani neboli okolo psie výkaly. „Pes je v dobrej kondícii, dobre živený. Myslím, že ide o kríženca rotvajlera, ale je to maznák. Za dva dni si na mňa zvykol,“ dodal Bobál.

Útulkovo.sk
Foto: idnes.cz/Záchranná stanica zvierat Studánka

Súvisiace články:
Exemplárny trest! Za týranie psa dostala Češka väzenie natvrdo, je na úteku
Viac>>

Sučku zámerne vyhladovala na smrť. Keby sa to nepodarilo, plánovala ju zabiť lopatou!
Viac>>

Vlčiaka v koterci utýrali hladom, umrel pri prevoze na veterinárnu kliniku!
Viac>>