Kríženec nemeckého ovčiaka Filip – OZ Riško

0 3233

Filip bol nájdený so svojimi súrodencami a s mamou na ulici v treskúcej zime. Mal vtedy necelý mesiac, matka ich ochraňovala pred zimou a snehom iba vlastným telom. Neskôr sa celej rodinky ujala milá slečna ktorá pre nich nemala miesto a preto vyrastali v chlieve. Na chladné mesiace to stačilo no potom už museli preč. Filip si prešiel kompletnou výchovou a socializáciou ale ešte stále sa má čo učiť.
Filip si už našiel domov.

Povaha: Iba veľmi ťažko dôveruje ľuďom, je bojazlivý a submisívny ale som presvedčená že jeho budúci majiteľ si k nemu určite rýchlo nájde cestu. Keďže má hygienické návyky, je vhodný do bytu, ale tiež je vhodný do domu s celoročným prístupom dovnútra. Bez problémov vychádza s inými psami a tiež s mačkami. Detí sa bojí ale neútočí na ne, skôr sa stiahne a snaží sa im vyhýbať.. Dá sa to však napraviť. Keby bol denno-denne v kontakte s dieťaťom, prijal by ho bez problémov. Najviac si užíva spanie v posteli, vtedy sa na človeka doslova nalepí! Keď je pekné počasie, najradšej je na dvore, kde poctivo hlási každú návštevu.

O zvieratku:

Meno: FILIP
Pohlavie: Pes
Rasa: Kríženec nemeckého ovčiaka
Veľkosť: 50cm, 15 kg
Vek: 11 mesiacov
Farba: hnedo-čierna

O útulku: OZ RIŠKO

Sme mladé občianske združenie, ktoré vzniklo 15.12.2011 na pamiatku šteniatka Riška. Riško bol 3 mesačné šteniatko, ľudia mu spôsobili hlboké rany na dušičke ale aj obrovské rany na malom bezvládnom telíčku, z ktorých sa nedokázal vyliečiť a odišiel za “dúhový most”. Viac>>