Kríženec nemeckého ovčiaka, fenka Java – OZ Riško

0

Najdena v Krásnej pri Hornáde (Košice) jednou pani, ta vsak sla na dovolenku a Java sa dostala na asanacku. Odtial sla do DO v Košiciach, najprv sa socializovala (netusila evidentne co je hra ani hracky, pri zvyseni hlasu sa hodila o zem), teraz treba popracovať na zakladnej poslusnosti.

Java je mierumilovná, veľmi milá, submisívna a miluje aktivitu, no vôbec ju nevyžaduje. Ak však môže, veľmi rada naháňať vtákov, aportuje, alebo iba tak behá. S mačkou sa zatiaľ nestretla, tak nevieme, ako zareaguje. Cudzích psov aj fenky zvláda bezproblémovo. Rovnako ako cudzích ľudí. K deťom je veľmi citlivá a tolerantná, dovolí aj naťahovanie a objímanie. Ak je doma sama, tak stráži. Ak je s pánom a ten sa jej nevenuje, tak trpezlivo čaká, kedy bude mať čas.

O zvieratku:

Meno: Java (Džava)
Pohlavie: Fena
Rasa: kríženec nemeckého ovčiaka
Veľkosť: 52cm, 18kg
Vek: 1,5 roka
Farba: čierna s pálením,dlhosrstá

O útulku: Žilinský útulok

Sme mladé občianske zruženie, ktoré vzniklo 15.12.2011 na pamiatku šteniatka Riška. Riško bol 3 mesačné šteniatko, ľudia mu spôsobili hlboké rany na dušičke ale aj obrovské rany na malom bezvládnom telíčku, z ktorých sa nedokázal vyliečiť a odišiel za “dúhový most”. Viac>>