Kríženec kokeršpaniela a baseta Bubby – OZ Riško

0

Buddy sa potuloval v obci Veľká Ida.Prišiel až k nášmu domu a poskytli sme mu dočasný domov kým sa neozve majiteľ. Z jeho stavu sme usúdili že sa ho jeho majiteľ buď zbavil, alebo svojmu majiteľovi ušiel už dávnejšie.V každom prípade sa majiteľ nenašiel a tak Buddy podstúpil operáciu, odstránili mu choré očko ktoré mu spôsobovalo bolesti, nedalo zachranit, bolo vytecene a zapalene, bol to nasledok urazu ktory si mozno nestastnou nahodou sposobil on sam alebo mu to sposobil clovek.

Nikdy sa uz nedozvieme ako to bolo. Ale aj narpiek tomu môže mať Buddy plnohodnotný život.Buddy je vhodný do bytu,skôr do pokojného prostredia a najvhodnejšie by pre neho bolo keby bol doma ako jediný pes.Nezažil si vela dobrého a nechce nič viac len si pokojne odpočívať v peliešku a byť milovaný.
Ak Vás Buddy zaujal, môžete si ho adoptovať po podpísaní adopčnej zmluvy a uhradení adopčného poplatku.Pe viac informácií sa ozvite na OZ Riško 0948 439 969, ozrisko@gmail.com.

Povaha: Rozumný pes, slabšie ovláda základné povely. Keď ostane sám, pár minút plače a potom si ide ľahnúť. Rád chodí na prechádzky, je skôr samotár. Hygienické návyky má ale zatiaľ ešte značkuje tam kde cíti pach viacerých psov alebo aj na novom mieste kde psy nie su, obcurava pra dni cca 4 a potom uz prestane. Nemá rád prudké pohyby a nepríjemnú manipuláciu ako strihanie pazúrov, vtedy trochu zúri.Miluje hladkanie a škrabkanie. Je velmi teritorialny, neznasa ked sa niekto priblizi k jeho pelechu alebo miske. Je vhodny skor ku skusenejsim ludom kedze ludom nedoveruje, urcite ma zle skusenosti z minulosti.Zuri ked pocuje krik.Aj ked ludom nedoveruje, po nejakom case si privlastni jedneho cloveka a potom je ziarlivy,nepusti k nemu ineho psa.Je vhodný iba pre skúseného človeka.Potreboval by prevychovu, popripade navstevovat skolu.
Vzťah k deťom: je vhodny ku starsim a pokojnym detom
Znášanlivosť mačky: nezistené
Znášanlivosť psy: strpi kratky pobyt s inym psom,kazdopadne by mal byt ako jediny pes v domacnosti.
Znášanlivosť iné zvieratá: nezistené

O zvieratku:

Meno: Bubby
Pohlavie: Pes
Rasa: kríženec kokeršpaniela a baseta
Veľkosť: 36cm, 13 kg
Vek: narodenie cca 11/2010
Farba: hnedá, dlhá (teraz ostrihaný)
Očkovanie: áno
Odčervenie: áno
Odblšenie: áno
Sterilizácia/kastrácia: áno
Čipovanie: áno

O útulku: OZ RIŠKO

Sme mladé občianske združenie, ktoré vzniklo 15.12.2011 na pamiatku šteniatka Riška. Riško bol 3 mesačné šteniatko, ľudia mu spôsobili hlboké rany na dušičke ale aj obrovské rany na malom bezvládnom telíčku, z ktorých sa nedokázal vyliečiť a odišiel za “dúhový most”. Viac>>