Kríženec Jazvečíka Kubko – OZ Riško

0

Kubko pochádza z obce Veľká Ida, už ako polročný bol v ohrození života keďže ho jeho vlastný majiteľ chcel zastreliť. Argumentoval to tým že ho už proste nechce. O Kubka sa starali jeho susedia, dávali mu jedlo a poskytovali mu bezpečie keď si chcel odpočinúť. Avšak k svojmu majiteľovi sa stále vracal, pretože mu bol verný.

Za svoju vernosť dostával od majiteľa len kopance, bitku na dennom poriadku a odporné ponižujúce nadávky. Teraz je už ale Kubko v bezpečí v dočasnej opatere ale tak ako každý úbohý psík bez domova, si už konečne zaslúži aj on ten svoj skutočný domov.

Povaha: Veľmi rozumný a poslušný pes, má hygienické návyky, je to taký pohoďák,. Rád sa prejde ale rád sa vyvaľuje doma v peliešku. Je trochu flegmatický, v skutočnosti ho nič nezaujíma len aby mal kde spať a vždy plné bruško. Veľmi nenáročný pes.Vhodný do bytu pretože vydrží sám doma niekoľko hodím bez toho aby demoloval, štekal či zavýjal. Je tiež vhodný aj do domu ale s prístupom dovnútra. Absolútne nekonfliktný, pohodový pes ktorý si užíva hladkanie a škrabkanie ako nikto iný!

O zvieratku:

Meno: Kubko
Pohlavie: Pes
Rasa: kríženec Jazvečíka
Veľkosť: 30cm, 7 kg
Vek: narodenie cca 10/2011
Farba: vlkosivá
Očkovanie: áno
Odčervenie: áno
Odblšenie: áno
Sterilizácia/kastrácia: áno
Čipovanie: áno

O útulku: OZ RIŠKO

Sme mladé občianske združenie, ktoré vzniklo 15.12.2011 na pamiatku šteniatka Riška. Riško bol 3 mesačné šteniatko, ľudia mu spôsobili hlboké rany na dušičke ale aj obrovské rany na malom bezvládnom telíčku, z ktorých sa nedokázal vyliečiť a odišiel za “dúhový most”. Viac>>