Kríženec bígla Benny

0

Billy, teraz už Benny bol nájdený v obci Veľká Ida v tuhých mrazoch. Bol podchladený, podvyživený s odseknutým chvostíkom na konci. Počas jedného roka čo je na svete, vystriedal niekoľko dočasných domovov a bohužiaľ aj 3 trvalé domovy.

Z prvého domova musel odísť kvôli tomu že sa nezniesol s mačkami, z druhého domova musel odísť pretože jeho majiteľka podcenila povahu šteniatka, ktoré nemá hygienické návyky a prekážalo jej že všetko doma kúsal, no a z tretieho domova nám ho vrátili s ťažkým srdcom keďže tam bol 9 mesiacov, no bohužiaľ jeho majiteľka utrpela vážny úraz a nemohla sa už Bennymu dostatočne venovať. Preto pre neho hľadáme už konečne ten skutočný domov, kde mu budú rozumieť, kde sa mu budú venovať a odkiaľ ho už nikdy nepošlú späť k nám ale bude si tam môcť žiť až do staroby.

Rozumný no trochu tvrdohlavý pes, potrebuje aktívneho a vyrovnaného majiteľa, potrebuje veľa pohybu, najlepšie by mu bolo v dome kde by mal prístup k veľkej záhrade a kde by mal aj kamaráta. Má veľmi dobrý čuch, je potrebné sa mu veľa venovať a neustále ho motivovať. Vyrastal v byte, má na to aj prispôsobenú srsť(málo plzne) vonku by nevydržal, potrebuje prístup dovnútra do teplúčka, má hygienické návyky. Aj keď sa niekedy tvári že je sám sebe pánom a človeka totálne ignoruje, je nekonfliktný a poslušný.

O zvieratku:

Meno: Benny
Pohlavie: Pes
Rasa: kríženec bígla
Veľkosť: 45cm, 18 kg
Vek: cca rok
Farba: hnedo biela

O útulku: OZ RIŠKO

Sme mladé občianske združenie, ktoré vzniklo 15.12.2011 na pamiatku šteniatka Riška. Riško bol 3 mesačné šteniatko, ľudia mu spôsobili hlboké rany na dušičke ale aj obrovské rany na malom bezvládnom telíčku, z ktorých sa nedokázal vyliečiť a odišiel za “dúhový most”. Viac>>