Kríženec belgického ovčiaka Groenendael – fenka Bobka – OZ Riško

0

Bodkin majiteľ bol nútený odcestovať za prácou do zahraničia, fenku zatiaľ nechal u príbuzných ktorí ale bohužiaľ nemali čas sa jej venovať. Bodka medzičasom ochorela,vypadla jej srsť a na tele mala kopec neprájemne svrbiacich vyrážok.

Vďaka špecialnym testom sme zistili že Bodka má alergiu na hovädzie maso, ryžu, zemiaky, mlieko, roztoče, blchy a peľ. Bodka môže mať krásny a plnohodnotný život keď sa jej dostane dokonalej starostlivosti a keď jej majiteľ bude podávať špeciálne krmivo (čo bude samozrejme finančne veľmi náročné).

Povaha: Veľmi pokojná a múdra fenka, rada aportuje, miluje prechádzky ale rada leňoší na gauči či posteli, nenáročná, nekonfliktná-keď na ňu zaútočí iný pes ona ukáže zúbky ale len šteká a utečie alebo len buchne druhého psa ňufákom, má 100% hygienické návyky, vie ostať sama doma bezproblémov, doteraz žila v byte takže je vhodná najmä do bytu alebo k domu s neobmedzeným prístupom dovnútra.

O zvieratku:

Meno: Bodka
Pohlavie: Fenka
Rasa: kríženec Belgický ovčiak Groenendael
Veľkosť: 62cm, 24kg
Vek: narodenie cca 06/2010
Farba: čierna, dlhá
Očkovanie: áno
Odčervenie: áno
Odblšenie: áno
Sterilizácia/kastrácia: áno
Čipovanie: áno

O útulku: OZ RIŠKO

Sme mladé občianske združenie, ktoré vzniklo 15.12.2011 na pamiatku šteniatka Riška. Riško bol 3 mesačné šteniatko, ľudia mu spôsobili hlboké rany na dušičke ale aj obrovské rany na malom bezvládnom telíčku, z ktorých sa nedokázal vyliečiť a odišiel za “dúhový most”. Viac>>