Krava z holštajnského plemena menom Madame zvíťazila v súťaži krásy

0

Čiernostrakatá krava z holštajnského plemena menom Madame vo štvrtok zvíťazila nad 169 konkurentkami v súťaži krásy a získala titul najkrajší kus hovädzieho dobytka v nemeckých spolkových krajinách Dolné Sasko a Sasko.

„Absolútna super krava,“ vyhlásil člen poroty Roger Frossard o Madame. Jej atraktívnymi črtami boli nádherné vemeno, dobré umiestnenie strukov na vemene, pevná stavba tela a široká panva.

Na 44. ročník súťaže o najkrajší kus kvalitného hovädzieho dobytka sa do severonemeckého mesta Verden prišlo pozrieť vyše 1500 divákov. Sledovali, ako nemeckí chovatelia vyberajú kravu s najlepším vzhľadom v regióne.

„Staráme sa o túto kravu deň a noc,“ povedal cez slzy Henrik Wille, hrdý majiteľ Madame. „Na tento deň sme sa pripravovali celý rok,“ dodal.

Kým začali súťažiace prehliadku pred zrakmi poroty, chovatelia ešte skrášľovali svoje zvieratá hrebeňmi, kefami a nožnicami. Požadovanými vlastnosťami kráv boli napnutá koža, jasný pohľad, veľké žilnaté vemeno a vysoký chrbát.

Wille je takisto majiteľom vlaňajšej víťazky súťaže – kravy menom Lady Gaga, ktorú na posledných prehliadkach zasypali cenami. Nedávno porodila teliatko a nebola schopná zúčastniť sa dnešného podujatia, informovali organizátori.