Kráľovná Alžbeta je so svojimi 4 psami na obálke časopisu Vanity Fair

0 917

Na obálke časopisu Vanity Fair, ktorý vyšiel v piatok 3. júna, je britská kráľovná Alžbeta II. so svojimi milovanými psami. Autorkou snímky je renomovaná fotografka Annie Leibovitzová, ktorá kráľovnú fotografovala na Veľkú noc pri príležitosti jej 90. narodenín.

Kráľovnú vyfotografovala aj s jej manželom princom Philipom a táto snímka sa spoločne s troma ďalšími oficiálnymi objaví vo vnútri časopisu.

Na snímke na obálke sedí kráľovná na deke pred kríkom ruží na Windsorskom zámku. Má pri sebe svoje štyri psy, ktoré sa volajú Willow, Holly, Candy a Vulcan. Prvé dva sú z plemena korgi, druhé dva z vlastného plemena dorgi (vzniklo spojením kráľovninej sučky korgi a jazvečíka jej sestry Margaret).
3-0c9a5bcb3f0248a6cddc211e582c2cab74adeb30

Fotografka povedala časopisu, že najdojemnejšie na tomto fotografovaní bolo, že to všetko boli nápady kráľovnej.

Alžbeta II., ktorá každoročne oslavuje narodeniny dvakrát, mala 21. apríla 90 rokov. Oficiálne s celou krajinou ich oslavuje v júni vojenskou prehliadkou, na ktorej sú zastúpené krajiny britského Spoločenstva národov (Commonwealthu). Tento rok sa prehliadka a oficiálne oslavy kráľovniných narodenín budú konať v sobotu 11. júna.

Podľa Annie Leibovitzovej sa potvrdilo, čo jej všetci vraveli – že kráľovná býva vo Windsore uvoľnená.
TASR
Foto: TASR/AP