Kozí mejdan nie je typický festival

0 992

Kozí mejdan, kultúrno-spoločenská akcia, ktorú pripravuje Spolok priateľov kôz, otvorí svoje dvere návštevníkom už po pätnástykrát. Podujatie je venované kozám a slobodomyseľnému spôsobu života.

Tento rok bude spoločenská slávnosť od štvrtka 30.júla až do pondelka 3.augusta. Miesto konania sú lúky a sady v oblasti Milkovice, okres Jičín.

Akcia s názvom Kozí mejdan nie je typický festival. Tých môžete nájsť v Česku veľa. Podujatie nemá dopredu stanovený program, nenájdete tu stánky, dílerov, žiadnu ochranku a ani plot. Nezáleží na tom, či bude pršať, slávnosť venovaná kozám sa koná za každého počasia. Ak pocítite hlad, môžete si dať pochúťku z vegetariánskej kuchyne, múčniky alebo pečivo. Bude tu aj víno, pivo či zmrzlina. Stanovanie medzi stromami v sade je, samozrejme, vítané.

Súčasťou stretnutia je aj hudba rôznych žánrov a štýlov. Pódium bude v stodole a na lúke. Ak máte nejaký talent, radi píšete básne alebo skladáte piesne, môžete prísť a ukázať svoje umenie ostatným. Kozí mejdan je to správne miesto. Budete svedkom improvizácií, autorských čítaní, premietaní filmov alebo zaujímavých prednášok.

Ďalšie informácie o podujatí nájdete na stránke kozy.cz a milkovice.cz

Útulkovo.sk
Foto: Spolok priateľov kôz