Ázijci v Seredi mučili narodeninovú kozu

3 859

Sereď 7. októbra (Útulkovo.sk) – Otrasné týranie! Dvadsaťštyri hodín trpela koza so zviazanými končatinami bez jedla a vody na dvore rodinného domu v Seredi a čakala na smrť. Posledné hodiny života, predtým, ako skončila na pekáči, strávila v obrovských bolestiach.

Jej úpenlivý plač však nenechal ľudí ľahostajnými a nahlásili ju dobrovoľníkom z Občianskeho združenia (OZ) Tulák v Seredi. Pre Útulkovo.sk to potvrdil Milan Bako z OZ Tulák.

„Naši ázijskí spoluobčania zase raz ukázali, aký majú vzťah k zvieratám. Šiesteho októbra sme dostali hlásenie, že na dvore rodinného domu na Vinárskej ulici v Seredi už druhý deň ´plače´ kozička,“ opísali dobrovoľníci situáciu na svojej internetovej stránke s tým, že koza ležala na betónovej podlahe so zviazanými končatinami.

Koza žalostne kvílila so zviazanými nohami, 24-hodín sa nevedela ani pohnúť, nedostala piť ani jesť. Dobrovoľníci preto privolali políciu a kontaktovali obyvateľov domu. „Ako sa nám domáci zdôveril, kozu doviezol ráno a chystali sa ju zabiť a osláviť narodeniny,“ priblížili.

„To sa aj udialo, ešte kým sme boli na ulici, a to tak, že koze za plného vedomia podrezali krk a nechali ju vykrvácať. Celú túto udalosť bolo vidieť z balkóna vedľajšieho činžiaku,“ dodali.

Podľa Vyhlášky Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky o chove hospodárskych zvierat a o usmrcovaní jatočných zvierat sa však jatočným zvieratám pred omráčením nesmú zväzovať končatiny. Tiež sa nesmú zvieratá usmrcovať bez predošlého omráčenia. „Usmrtenie jatočného zvieraťa bez omráčenia je neprípustné,“ hovorí vyhláška.

Situáciu bude preverovať regionálna veterinárna správa.

Útulkovo.sk
Foto OZ Tulák Sereď

  • Alexandra Pavelková

    Gratulujem obyvateľom činžiaka s výhľadom, akí zodpovední, všímaví a úctiví ľudia vyrastú z ich detí, pokiaľ majú takýto príklad vo svojich rodičoch.

  • klapek

    Muslimovia a to bola halal porazka. Bude toho viac…

  • SOSforPETS

    Ať už jdou s halal do p*dele. Žijí v Evropě, tak ať podle toho také chovají nebo ať se vrátí odkud přišli. Chtěli do Evropy, tak budou dodržovat naše zákony. Když jedu např. do Turecka, jsou místa, kde musím mít dlouhý rukáv nebo být zahalená a nemohu mít kraťasy apod. a musím se přizpůsobit zemi, kterou jsem navštívila. Proč to tedy není také obráceně? Doufám, že to nebude zase klasifikováno jako utlačování menšin.