Deti zabudli mačku priviazanú o smetiak. Mraučala tam niekoľko dní

0

Sliač 1. mája (Útulkovo.sk) – Pravdepodobne deti priviazali mačku motúzom o kontajner. Keď sa dohrali, odišli domov o kocúr ostal pripútaný k smetiaku. „Tá mačka tam mraučí a otravuje už niekoľko dní,“ konštatovala pani zo sídliska, keď Ingrid Šamová našla pod kontajnerom pripútané schúlené mačacie telo.

Ingrid išla vyhodiť plastové fľaše. Jedna jej spadla na zem a keď ju chcela zdvihnúť, zbadala kocúrika schúleného do klbka pod kontajnerom. Mal okolo krku motúz a bol priviazaný o koleso smetného koša.

Vraj ho tam uväznili malé deti a hoci ich videli aj dospelí, nikto nepovedal ani slovo. Istá pani skonštatovala, že tá mačka tam mravčí a otravuje už niekoľko dní. „Išla som do obchodu, ktorý je pár metrov od kontajneru a požičala som si nožnice,“ priblížila Ingrid Šamová, ktorá kocúra oslobodila, vzala na ruky a odniesla domov.

zachránený kocúrik1

Absolútne sa nebránil, bol veľmi slabý. „Doma som mu dala jesť a piť. Potom si ho zobrala Augustína Zliechovská z OZ Mačky Zvolen, ktorá sa o neho stará,“ dodala. Zachránené zvieratko zobrali k veterinárovi, ale pred ordináciou sa kocúr splašil a ušiel. Hneď ho nenašli a vyzeralo to tak, že sa teda pokus o jeho záchranu skončil.

Kocúr však zrejme tušil, že mu chcú pomôcť, a svoj útek si rozmyslel. Večer sa vrátil k ordinácii, a tak ho veterinár mohol ošetriť. Je síce vystrašený, ale už odčervený. „Len jedlo ho dokáže donútiť prísť k človeku, inak sa bojí, ale už keď príde, je taký prítulný, vrnkavý, škrabkavý až slintá,“ prezradila jeho opatrovateľka. Ako dodala: „Bude z neho prítulný fešák, pracujeme na tom.“

Útulkovo.sk
Foto: OZ Mačky Zvolen

Súvisiace články:
Francúzovi hrozí za krutosť k mačiatku dvojročné väzenie a pokuta 30.000 eur
Viac>>