Kibo takmer prišiel o život, potom vyhral Naj útulkáča

0

Bratislava 22. apríla (Útulkovo.sk) – Bol február 2012, mráz mínus 20 stupňov Celzia. Psík sa schúlil do klbka na kuse dreva, aspoň tak sa chcel zohriať. Prestal sa triasť, už bol studený ako ľad, ako mŕtvy. Na hlave mal jazvy, možno od cigariet. Takto sa začal príbeh víťaza súťaže Naj útulkáč Kiba, ktorý pre Útulkovo.sk opísala jeho majiteľka Oľga Paštéková.

Osud Kiba sa však zmenil, pretože dobrí ľudia z Dunajskej Lužnej zavolali organizáciu Pes v núdzi. Vzali ho k veterinárovi a ten ho vzkriesil. Dostal meno KIBO – po japonsky „nádej“.

„Našla som ho na internete, hovoril múdrymi očami. Vzala som si ho od dočasných opatrovateľov. Ešte stále bol plný úzkosti. Bál sa schodov, výťahu aj hračiek,“ opísala prvé chvíle s Kibom Oľga.

Psík sa postupne sa začal osmeľovať, rýchlo sa učil. V láskavom prostredí prejavil veľkú inteligenciu a dnes je plný energie a vášne. Užíva si život, aký predtým nepoznal. Uveril, že aj človek môže mať srdce.

Kibo vyhra

Kibo bol adoptovaný z Občianskeho združenia Pes v núdzi v decembri 2012. Vo februári tohto roku ho jeho majiteľka prihlásila do našej súťaže, kde spolu s viac ako stovkou útulkáčov bojoval o výcvik vo výcvikovej škole Doggie. Počas Veľkej noci nám Kibo poslal pozdrav.

Vďaka Kibovi, ktorý v súťaži získal 1661 hlasov, putovala do OZ Pes v núdzi 85 kilogramov granúl od sponzorov súťaže, firiem Zoofast a Novesev. Na týchto granuliach si už pochutnávajú psy v útulkoch, ktoré prevádzkuje Pes v núdzi.

granule1

Útulkovo.sk
Foto: OZ Pes v núdzi