O Kesu sa chceli postarať deti, ubytovali ju v krabici pri kontajneri


Kesa bola pravdepodobne vyhodená na sídlisku Drieňová. Našli ju deti, ktoré ju dali do krabice a položili vedľa kontajnerov s tým, že sa o ňu budú starať. Nevedeli však, že takéto malé mačiatko by iba v krabici, ako jedinom úkryte pred niektorými psami, autami a aj človekom, neprežilo ani jednu noc. Našťastie kesa skončila u dobrovoľníkov z Túlavej labky. Tí jej aj s pomocou Útulkova našli nový domov.

Kesa je úžasná, priateľská a hravá mačka. Je zvyknutá na iné mačky, deti a určite si zvykne aj na psíka. Môže bývať v byte aj v dome, je čistotná. Kesa je zatiaľ odčervená, čaká ju očkovanie a podmienkou adopcie je kastrácia, aby sa predišlo ďalšiemu rodeniu nechcených mačiatok.

Kontakt: 0915487249, tulavalabka@gmail.com

O zvieratku:

Meno: KESA
Pohlavie: mačka
Farba: bielo-tigrovaná
Vek: cca 2- 3 mesiace

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>