Košický kraj

Malá farma
Naša Malá farma sa nachádza v tesnej blízkosti Košíc. Okrem hospodárskych zvierat našlo u nás útočisko (dočasné alebo trvalé) množtvo zvierat so zlým osudom.
OZ Pomoc Psom
Dobrovoľníci občianskeho združenia Pomoc psom sa starajú o psíkov v KS Strážske, v depozite vo Veľkých Kapušanoch a dočasných opaterách. Okrem toho sa venujú aj osvetovej činnosti.
OZ Život je PES
OZ vzniklo v dec. 2010 na pomoc opusteným a týraným zvieratkám v Rožňave a snaží sa o zriadenie útulku. Zatiaľ fungujeme len v dočasných opaterách a ich kapacita je žiaľ veľmi obmedzená. Z finančných príspevkov darcov sú aktuálne hradené náklady na vet. starostlivosť, kŕmenie, prevozy zvieratiek a pod.
Útulok Košice – únia vzájomnej pomoci ľudí a zvierat
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov (U.V.P) je nezisková organizácia, ktorá vznikla v roku 2001 v Košiciach na východe Slovenska.
Útulok šťastný psík
Občianske združenie Útulok šťastný psík prevádzkuje útulok pre opustené, túlavé a týrané zvieratká. Chceme zabezpečiť ochranu a záchranu týchto psíkov a zabrániť nehumánnemu odstraňovaniu psíkov. Našou úlohou je pomôcť opusteným a týraným psíkom, ktorí potrebujú nový domov a hlavne novú budúcnosť. Chceme psíkov nielen zachrániť, ale poskytnúť im druhú šancu krajšie žiť