Stanica pre odchyt túlavých zvierat – Spišská Nová Ves

+421 53/44 220 30, +421 53/44 220 32
Stanica pre odchyt túlavých zvierat – Kollárova ulica č. 29 (bývalé ÁTRIUM). 052 01 Spišská Nová Ves

Stanica pre odchyt túlavých zvierat (SPOTZ) bola zriadená 1. 7. 1995 v zmysle vtedy platných právnych noriem. Hlavnou úlohou SPOTZ je odchytávať zvieratá v prípadoch, keď nie je možné túlavé zviera zabezpečiť v súčinnosti s jeho majiteľom alebo inou zodpovednou osobou.

Pracovníci SPOTZ sa pri svojej práci riadia Štatútom SPOTZ, kde je okrem iného
uvedené, že:
– každé zviera po odchytení musí byť vyšetrené veterinárnym lekárom;
– musí byť umiestnené na SPOTZ po dobu 2 mesiacov, kde mu plynie karanténna doba 14 dní, potom môže byť odpredané;
– pred uplynutím tejto doby môže byť vydané len majiteľovi po predložení predpísaných dokladov a tento musí zaplatiť priame náklady súvisiace s odchytom a ustajnením zvieraťa (4,98 EUR za odchyt a 1,66 EUR za každý započatý deň ustajnenia zvieraťa);
– ak sa majiteľ neprihlási po uplynutí karantény, je zviera zaočkované a predáva sa prípadnému záujemcovi, poplatky sú stanovené jednotlivo (pes malého vzrastu 6,64 EUR, pes veľkého vzrastu 13,28 EUR, mačka 3,32 EUR + začipovanie 6,64 EUR, čistokrvné plemená psov a iné druhy zvierat dohodou).

 • smutnazludi

  rada by som prispela na krmivo pre tieto zvieratka, som sice nezamestnana, ale to co mi ludia vieme urobit zvieratkam, je hrozem, Ak aspon takto mozem pomoct kludne mi napste (adoptovat nemozem mame 3 macky s dalsou by ma uz vyrazili a psik nepripada do uvahy , nemozem .. ja by som aj chela ale nemozem nemam vlastny dom)

 • Klembara Pato

  Dobrý den mam fenku Americkeho staforda, 7 Mesiacou staru a hladam prenu noveho majitela pretože ja nezvladam sa jej venovat. Mam zdravotne problemi a fenku som dostal od znameho kamarada. Ma za sebou všetky odčkovania odčervenia. Nechcem ziadne peniaze len nech sa najde prenu dobry paniček je socializovana naučena na venčenie kedze od šteniatka žije v byte, ale nema problem ani z kotercom. V pripade važneho zaujmu ma kontaktujte na čislo : 0911310724

 • Jana Grofcikova

  prosim Vas kde by sme vas nasli chceli by sme doniest nejake deky

 • iLOVEanimals

  čiže keby som videla nejaku tulavu mačku alebo psíka mám zavolat? A musela by som za odchytenie platit ? alebo ako to je?

  • Dobrý deň, skúste zavolať na t.č. 0905 315 070, je to kontakt na danú stanicu, kde vám určite povedia všetky dôležité informácie.