Útulok Skalica

Útulok Skalica
Útulok Skalica
+421 904 581 909, +421 905 677 554 – volať PO-PIA od 16.00 a sobota nedeľa kedykoľvek
Regionálne centrum Slobody zvierat Skalica Pelíškova 18, 90901 Skalica, Slovensko

Naše občianske združenie bolo oficiálne zaregistrované dňa 10.11. 2010 ako Regionálne centrum Slobody zvierat Skalica. Fungujeme však už oveľa dlhšie, ale mesto nás prestalo podporovať v našich aktivitách, preto sa snažíme touto formou „apelovať“ na mesto Skalica, na našich prípadných sponzorov, priateľov zvierat a sympatizantov.

Snažíme sa vytvoriť pre zvieratká, ktoré často nie vlastnou vinou skončia na ulici, žijú v nevhodných podmienkach a sú týrané základnú veterinárnu starostlivosť, dočasné ubytovanie a hlavne nové rodiny, ktoré im vynahradia ich doterajšie utrpenie. V našom útulku zdravých psíkov a mačky NEUTRÁCAME, nie sme karanténna stanica, ktorá po cca 30 dňoch zvieratká utráca.

Zriadili sme pre ľudí a zvieratká aj takzvanú Diaľkovú dočasnú adopciu – pre tých, ktorí nemôžu mať vlastné zvieratko a chcú pomôcť konkrétnemu psíkovi alebo mačičke.

Stále hľadáme aj dobrovoľníkov, ktorí by boli ochotní si vziať niektorého so psíkov (mačičiek) do dočasnej opatery k sebe domov. Hlavne pre šteniatka, choré zvieratká a v zimných mesiacoch aj pre tých krátkosrstých, ktorí v zime veľmi ťažko prežívajú v útulkových podmienkach.

Útulok nájdete ak pôjdete smerom na centrum mesta, na kruhovom objazde stále rovno, po kôstkovej ceste- neodbáčať z nej, u „zeleného mostu“ doprava, smerom na „zlatnícku dolinu“ asi 1km za Skalicou je tabula s nápisom odchytová stanica túlavých zvierat.

Pokiaľ sa rozhodnete kontaktovať útulok počas víkendu, treba volať po 10.00 hod.