Jessie ušla počas silvestrovskej noci, po mesiacoch túlania sa je opäť doma

0

SOS linku pre zvieratá v núdzi oslovila pani Sylvia z Bardejova s prosbou o pomoc pre túlavú sučku, ktorá sa od jari pohybovala po bardejovských uliciach.

Pani Sylvia má vlastného psíka, býva v bytovke, no uľútostilo sa jej túlavého psíka, ktorý bol veľmi plachý. Nosila mu jesť na miesta, kde sa zdržiaval, až si postupne získala jeho dôveru. Dobrovoľníci sa s ňou dohodli, že ak sa jej podarí psíka odchytiť, môže ho previezť ku ich spolupracovníkovi do Vranova nad Topľou.

Pani Sylvia napriek tomu, že nemá auto, vyvinula maximálne úsilie, oslovila známych na FB s prosbou o finančnú pomoc. Jej úsilie korunované úspechom. No väčším, v aký dúfala.

Po odchytení sučky zistila u miestneho veterinára, že tá je čipovaná. Majiteľmi boli manželia z obce Uzovský Šalgov v okrese Sabinov. Takmer 50 kilometrov bola sučka počas 10 mesiacov odlúčená od majiteľov, ktorým ušla počas silvestrovskej noci.

14600836_1269517699766416_7229450926758521313_n
Už sa nedozvieme, ako sa dostala do mesta Bardejov. No mala šťastie, že natrafila na človeka, ako pani Sylvia.

Keď sa Jessie zvítala s majiteľom, bolo to veľmi dojímavé a tiekli aj slzy.

SOS linka pre zvieratá v núdzi ďakuje pani Sylvii, človeku s veľkým srdcom, ale aj ďalším, ktorí boli ochotní pomôcť. „Jessie a jej majiteľom prajeme, aby si čo najkrajšie užili roky, ktoré sú ešte pred nimi,“ uviedli dobrovoľníci z linky.

Tento príbeh je zaradený do súťaže o dojímavé príbehy, ktorú SOS linka pre zvieratá v núdzi organizuj
e.