V japonských plynových komorách denne končí 500 psov a mačiek

0

Tokio 1. augusta (Útulkovo.sk) – Niet pochýb o tom, že Japonci milujú svojich domácich miláčikov. Len v Tokiu stretnete stovky ľudí so svojimi maznáčikmi, vyobliekanými ako na módnu prehliadku alebo pobehujúcimi radostne okolo nôh majiteľa. Videá s mačkami predvádzajúcimi rôzne komické kúsky zaplavujú internet. Realitou pre stovky zvierat denne je však plynová komora, kde umierajú strašnou smrťou aj tridsať minút, kým sa ich život definitívne neskončí.

V Japonsku zvieratá prichádzajú do módy a stávajú sa nemodernými ako na bežiacom páse. Pre mnoho ľudí nie je pes miláčikom na celý život, ale len na chvíľu, kým ich nezačne nudiť. Stovky psov a mačiek tak denne končia na ulici alebo dokonca umierajú.

Tisíce psov a mačiek každoročne čaká tzv. „krabica snov“, čo v podstate znamená, že sú nehumánne splynované. Tieto plynové komory často prevádzkujú vládne organizácie, ktoré takto riešia problém s túlavými psami a mačkami.

Netýka sa to však len túlavých zvierat. Japonsko má málo útulkov, takže nechcené zvieratá často nečakajú na adopciu, ale na plyn. Smrť splynovaním je pritom krutá a u niektorých zvierat trvá aj 30 minút. Informuje o tom internetová stránka en.rocketnews24.com. Podľa japonského ministerstva životného prostredia v roku 2010 bolo oficiálne splynovaných približne 205 tisíc psov a mačiek. Je to teda viac ako 500 nevinných zvierat denne.

Utratenie zvierat umožňuje v Japonsku aj zákon, zameraný na prevenciu proti besnote, v ktorom sa hovorí, že túlavé psy a mačky musia byť zhabané a zlikvidované v stanovenej lehote, pokiaľ sa k nim neprihlási ich majiteľ.

Bojovať proti masovému utrácaniu zvierat sa rozhodla organizácia Kumamoto City Centre, bojujúca za dobré životné podmienky zvierat. V snahe zmeniť verejnú mienku sa zamestnanci tejto organizácie podujali na neľahkú úlohu. Snažia sa naučiť Japoncov, aby svojim domácim miláčikom venovali potrebnú pozornosť a starostlivosť, a aby sa ich bez mihnutia oka nezbavili, keď sa im zunujú.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: xorsyst.com

Odporúčame aj:
Ochranári nakrútili na video nelegálny boj medveďa so psami
Viac>>