Český súd zakázal psom štekať „vo dne a v noci“. Ak porušia mlčanie, hrozí stotisícová pokuta!

3 1651

Bratislava 8. augusta (Útulkovo.sk) – Zúfalá susedka českého baviča Zdeňka Izera (46) predáva dom v stredočeských Poleradoch. Izer totiž po niekoľkoročnom boji na českom súde dosiahol rozsudok, podľa ktorého psy Miloslavy Průšovej (44) nesmú štekať „vo dne ani v noci“, inak jej hrozí pokuta 100.000 českých korún!

Ďalších 110 000 českých korún musí susedka zaplatiť za Izerovho právnika a meranie hluku, ktoré podľa nej nikdy nepotvrdilo prekročenie normy. Informáciu priniesol 7. augusta český Blesk.cz.

Ak sa pýtate, kedy teda môžu psy pani Průšovej štekať, odpoveď súdu sa na základe informácií Blesku zdá byť prekvapivo jasná: Nikdy. Musia mlčať, inak bude ich majiteľka platiť mastnú pokutu.

Keďže však Izerova susedka správne tuší, že pes rozhodnutie súdu nepochopí a občas určite štekne, radšej predáva dom a z blízkosti humoristu sa sťahuje. „Musím predať barák,“ povedala Blesku Miloslava Průšová. „Súd mi teraz stanovil zaplatiť 50 000 za právnika pána Izera a 60 000 za meranie hluku. To pritom vždy preukázalo, že psíky normu neprekročili,“ konštatuje.

Jej dcéra Denisa Novotná dodáva, že psy sú stále zavreté v dome a s bratom sa striedajú pri venčení. „Museli sme si kvôli tomu prehodiť smeny,“ tvrdí. „Zháňame na dom kupca, maminka chce byť čím skôr preč,“ povedala.

„Nemôžeme spať, psí štekot moju rodinu obťažuje,“ argumentoval podľa Blesku v Česku populárny zabávač pred súdom. Proti psom bojoval roky, v roku 2010 však ešte pred súdom neuspel. Susedia si podľa Blesku mali podať ruky a spoločne zaplatiť súdne trovy.

Izer sa však nevzdal, trpezlivo robil videá a nahrávky psov, až napokon v tomto roku uspel. S Bleskom sa o rozsudku baviť nechcel. „Nebudem to s vami nijako preberať,“ odkázal v esemeske.

Útulkovo.sk, Blesk.cz
Foto: Blesk.cz

 • disqus_Xw5wTJQHJc

  neda sa hodnotit cely pripad a samozrejme, ze je to iba z jedneho uhlu pohladu a to z toho, ze susedka je ukrivdena. no na druhej strane naco je pes, aby stekal, ci? a ako natacal videa? provokoval niekto tych psov a potom stekali a mal „dokaz“?
  ak meranie hluku nikdy nepreukazalo zvysenu / nepripustnu hladinu zvuku tak potom na zaklade coho rozhodol sud?
  osobne nesuhlasim s vyrokom sudu, ale ako hovorim, tazko sa k tomu vyjadrit komplexne. pan Izer nemal ist byvat na dedinu ak mu vadia psy.. mozno mu bude vadit aj nejaky ten kohut, ak ma niekto sliepky v okoli.. alebo dokonca aj volne zijuce vtaky…
  no nic.. havk dohovoril som :)))

 • LenkaSis

  Je to blbost,psi za to nemůžou a neví že nesmí štěkat tak, aby to ostatní nevyrušovalo. To k psům patří! Psi štěkají, lidi mluví.

 • psia mama

  nač sa sťahoval na dedinu keď tam sú psi všade a každé zviera sa prejavuje ináč vták spieva mačka mňauká pes šteka keď mu to vadí nech ich naučí hovoriť a vtedy by mu ich majiteľka mohla za službu zaplatiť ako kohol natáčať jej súkromný majetok a ak meranie hluku nepresiahlo neprípustnú hranicu nech si to zaplatí sám keď to dal merať majiteľka psov o to nežiadala a on má isto dosť peňazí tak sa môže odsťahovať na samotu tam bude mať len medvede a lesnú zver a vtáky tie mu už dúfam vadiť nebudú.