Český súd zakázal psom štekať „vo dne a v noci“. Ak porušia mlčanie, hrozí stotisícová pokuta!

3 1825

Bratislava 8. augusta (Útulkovo.sk) – Zúfalá susedka českého baviča Zdeňka Izera (46) predáva dom v stredočeských Poleradoch. Izer totiž po niekoľkoročnom boji na českom súde dosiahol rozsudok, podľa ktorého psy Miloslavy Průšovej (44) nesmú štekať „vo dne ani v noci“, inak jej hrozí pokuta 100.000 českých korún!

Ďalších 110 000 českých korún musí susedka zaplatiť za Izerovho právnika a meranie hluku, ktoré podľa nej nikdy nepotvrdilo prekročenie normy. Informáciu priniesol 7. augusta český Blesk.cz.

Ak sa pýtate, kedy teda môžu psy pani Průšovej štekať, odpoveď súdu sa na základe informácií Blesku zdá byť prekvapivo jasná: Nikdy. Musia mlčať, inak bude ich majiteľka platiť mastnú pokutu.

Keďže však Izerova susedka správne tuší, že pes rozhodnutie súdu nepochopí a občas určite štekne, radšej predáva dom a z blízkosti humoristu sa sťahuje. „Musím predať barák,“ povedala Blesku Miloslava Průšová. „Súd mi teraz stanovil zaplatiť 50 000 za právnika pána Izera a 60 000 za meranie hluku. To pritom vždy preukázalo, že psíky normu neprekročili,“ konštatuje.

Jej dcéra Denisa Novotná dodáva, že psy sú stále zavreté v dome a s bratom sa striedajú pri venčení. „Museli sme si kvôli tomu prehodiť smeny,“ tvrdí. „Zháňame na dom kupca, maminka chce byť čím skôr preč,“ povedala.

„Nemôžeme spať, psí štekot moju rodinu obťažuje,“ argumentoval podľa Blesku v Česku populárny zabávač pred súdom. Proti psom bojoval roky, v roku 2010 však ešte pred súdom neuspel. Susedia si podľa Blesku mali podať ruky a spoločne zaplatiť súdne trovy.

Izer sa však nevzdal, trpezlivo robil videá a nahrávky psov, až napokon v tomto roku uspel. S Bleskom sa o rozsudku baviť nechcel. „Nebudem to s vami nijako preberať,“ odkázal v esemeske.

Útulkovo.sk, Blesk.cz
Foto: Blesk.cz