Sučka Huňa sa všetkého bojí, potrebuje súrne pomoc

0 2007

Zadredovaná, špinavá a extrémne bojazlivá sučka bola nájdená pri plote jednej firmy stočená v klbku. Spočiatku dobrovoľníci ani nevedeli z tej zlepenej guče posúdiť, čo to je. Nožičky mala celé polepené od blata, je možné, že prešla aj viac kilometrov.

Keď sa k nej niekto priblíži, až jačí od strachu. Potrebuje sa upokojiť, nemá žiadne označenie. Robí menšie pokroky, už vyjde sama von, nechá sa pohladkať, bola ostrihaná, hneď sa jej lepšie chodí. Bola vyšetrená na oči. Veterinárka žiaľ potvrdila, že sučka je slepá, čo vysvetľuje aj jej správanie. Hľadáme pre ňu súrne dočasnú opateru, nakoľko v útulku nie je čas sa jej individuálne venovať, je vystresovaná z každého zvuku a pohybu, všetkého sa bojí.

Kontakt: utulok@utulok-piestany.sk

O zvieratku:

Meno: Huňa
Vek: cca 1,5 rokov roka
Rasa: Kríženec
Pohlavie: sučka
Farba: šedá
Veľkosť:35 cm/5,2 kg

Útulok Piešťany

Útulok v Piešťanoch vznikol v roku 1999. Cieľom je nájdenie nového, dobrého domova pre zvieratká, ktoré sú na ulici a dosiahnutie zodpovedného prístupu majiteľov zvierat, aby útulky jedného dňa neboli potrebné. Nebolo a ani to nie je ľahké. Denne sa stretávame s takmer neriešiteľnými problémami, ale tiež s oddanou vďakou zvierat a pomocnými rukami tých, čo chcú pomáhať rovnako ako my.Viac>>