Postrelený psík zomieral v Brezne v potoku


Brezno 30. augusta (Útulkovo.sk) – Otrasná bezohľadnosť! Zúbožený, dostrieľaný psík čakal na smrť v potoku v Brezne. Kňučať a zavíjať ho tam našiel pán, ktorý sa nad ním zľutoval a okamžite kontaktoval dobrovoľníkov z útulku Tuláčik v Brezne.

Kým záchranári dorazili na miesto, pán vytiahol psíka z potoka a zabalil ho do deky. Mlel z posledného a urgentne potreboval lekárske ošetrenie. „Keď sme dorazili na miesto, na zemi v deke ležalo bezvládne telíčko takmer bez života. Psík mal veľké bolesti, rýchlo sme ho naložili do auta a išli k veterinárovi,“ povedala pre Útulkovo.sk Katarína Morozuková z útulku Tuláčik v Brezne.

Základné ošetrenie a dezinfekcia rán psíka trvali štyri hodiny! Urobili mu RTG, zabandážovali dve zlomené nohy. Tretiu nožičku má psík, ktorý dostal meno Happy, síce celú, ale jej okrajom preletel náboj, ktorý zasiahol kolenný kĺb. Štvrtú nožičku má našťastie úplne v poriadku.

„Bolo mi do plaču, takto zohaviť toto bezbranné stvorenie dokázal niekto, kto si vraví človek… …ani si nechcem predstaviť v akých krutých bolestiach, a ako dlho by tento psík zomieral, keby ho pán nenašiel,“ povedala dobrovoľníčka.

Happy sa momentálne zotavuje, sám sa napije aj napapá, aj keď mu človek tak veľmi ublížil, nezanevrel na neho. Stále krúti chvostíkom a teší sa, že nie je sám.

V pondelok čaká Happyho prvá operácia. Určite však nebude posledná. Jeho liečba bude nákladná, takže ktokoľvek bude chcieť prispieť na jeho liečbu, môže tak urobiť na čísle účtu:

262 105 49 67/1100
IBAN SK16 1100 0000 0026 2105 4967
SWIFT TATRSKBX.
Do poznámky prosím uveďte meno psíka – Happy.

Happy sa nachádza v opatere OZ Tuláčik v Brezne.
Kontakt: utuloktulacik@gmail.com
Tel.: 0918 888 411- v prac. dňoch po 17.00 hod.

Útulkovo.sk
Foto: Útulok Tuláčik Brezno

Súvisiace články:
Psovi priložil k papuli zbraň a vystrelil, umieral v strašných bolestiach!
Viac>>

 • Vamp

  Dnes na ten účet pošlem nejakú čiastku, dúfam že to aspoň trošku pomože… p.s. Drž sa Happy!!

 • Lucia Oravská

  Dnes pošlem minimálne 100 eur chdáčik Happy.Rýchlo sa uzdrav Happy

 • Baška

  Aj ja pošlem koľko môžem, ale čo ten hajzel ktorý mu to urobil, veď niekde v okolí musí byť niekto kto ho so psíkom videl a musí vlastniť strelnú zbraň. My sa tu ideme zblázniť od hrôzy z toho čo urobil a zbierame sa na záchranu a on to zajtra, alebo pozajtra urobí znova. Veď na takéto niečo sú už aj u nás zákony. Možno by sa z tých vyzbieraných peňazí dal uverejniť aspoň jeden inzerát s fotografiou psíka a niekto by ho spoznal a pomohol určiť majiteľa.

 • brano

  Posielam 20 eur aspon, snad bude mat Happy po tom co si vytrpel uz viac stastia :)

 • Manca Viera S B

  vdaka bohu za ludi, ako je ento pan, ktory psika nasiel!