Halou Dukly sa bude ozývať mňaukanie, stretnú sa najkrajšie mačky

0

Banská Bystrica – Počas víkendu 10. a 11. októbra sa v Banskej Bystrici v športovej hale Dukly na Štiavničkách opäť stretnú chovatelia mačiek na 13. a 14. ročníku medzinárodnej výstavy. Bude sa voliť mačacia „miss“, ako aj najkrajší chovný pár a najúspešnejší chovateľ výstavy.

Za posledné roky si banskobystrická výstava získala priaznivcov nielen medzi vystavovateľmi takmer z celej Európy, ale i medzi divákmi.

Ako dnes za organizátorov podujatia informovala Marcela Adamcová, na výstavu, ktorá sa koná pod záštitou primátora Banskej Bystrice, sa prihlásili vystavovatelia zo Slovenska, Poľska, Čiech, Maďarska i Rakúska. Posudzovať krásu, ladnosť a proporcie vystavovaných mačiek prídu medzinárodní posudzovatelia z Islandu, Bieloruska, Izraela a Slovenska.

„Tento rok medzi vystavovanými mačkami budeme mať tú česť privítať aj svetového víťaza zo Slovenska, domáceho kocúra – WW 2014 Aresa de Ville,“ dodala Adamcová.

Športová hala bude pre verejnosť otvorená od 10.00 do 18.00 h. Chovatelia štvornohých miláčikov si tam môžu zakúpiť krmivá alebo iné potreby od slovenských i zahraničných predajcov. Svoju šancu na lepší život sa na víkendovej výstave budú snažiť nájsť aj mačičky z útulkov z Banskej Štiavnice a Zvolena.

TASR
Ilustračné foto: TASR