Frankie neprežil pobyt v psom hoteli, vraj uhynul od tepla

0

Bratislava 23. júla (Útulkovo.sk) – Ak dáte svojho psieho miláčika do psieho hotela, očakávate, že sa oň za vaše peniaze dobre postarajú. A už úplne samozrejme počítate s tým, že sa vám z neho pes vráti živý. Maximilián a Ivana, ktorí dali svojho amerického buldoga Frankieho do jedného psieho hotela v Trnave, však zažili šok a doteraz sa z neho nevedia spamätať.

Ako o prípade informuje denník Nový čas, keď si po Frankieho prišli, dozvedeli sa, že je mŕtvy.

Majiteľ hotela im v čase, keď bol psík u neho, nedvíhal telefón, hoci sa Maximilián a Ivana aj počas dovolenky snažili informovať, ako sa psík má.

Po návrate zistili šokujúci dôvod. „Nič nám ho už nevráti, máme obrovskú dieru v srdci, a tá nám zostane už navždy,“ uviedla Ivana na sociálnej sieti.  Podľa NČ majitelia psa tvrdia, že sa Frankie uvaril zaživa. Vraj bol v železnom koterci bez vody a výbehu, hoci boli obrovské horúčavy. Vlastník hotela tvrdí, že to tak nebolo.

„Psíka sme pravidelne púšťali z koterca, osviežovali ho, menili mu vodu. Ťažkosti s dýchaním mal už vtedy, keď k nám prišiel,“ konštatoval majiteľ hotela. Dodal, že psík mal tiež odreté líca, ktoré mu vraj natrhla pitbulka a užíval antibiotiká a masť. Na prípadné zdravotné problémy psa vraj upozornený nebol.

„Jeho chovatelia ma neupozornili na prípadné zdravotné problémy, či má vrodenú chybu alebo nejaké iné rany zo zápasu s pitbulkou. Môžeme sa len domnievať, že uhynul od tepla. Počkáme si na pitevnú správu,“ zdôraznil.

Prípad prešetruje aj polícia.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: