Fortuna čakala na svojho majiteľa, no ten po ňu neprišiel


Fortuna ležala tri dni pred panelákom. Pravdepodobne tam bola vyhodená a čakala, že sa po ňu majiteľ vráti, no nevrátil! Robí pokroky zo dňa na deň. Už vyšla z voliéry, nechala si dať obojok a vôdzku. Je to verná sučka, ktorá si svojho majiteľa postráži. A už má aj koho strážiť, pretože si našla nový domov. Hľadať jej ho pomáhalo aj Útulkovo.sk.

Jej pôvodný majiteľ bol alkoholik, ktorý išiel na päť rokov na liečenie a tak si Fortuna, pôvodne Jessica hľadá nového, lepšieho majiteľa. Je citlivá, pokojná, veľmi smutná, až apatická. Je vychudnutá, má zanedbanú srsť. Bojí sa každého pohybu, no vôbec nie je agresívna – pomaličky si začína užívať hladkanie, pomaly začína opäť veriť ľuďom. Bude potrebovať veľa trpezlivosti a lásky a čoskoro z nej bude veselá, priateľská a šťastná sučka. Fortuna je odčervená, odblšená, očkovaná aj čipovaná.

O zvieratku:

Meno: FORTUNA
Pohlavie: sučka
Farba: hnedá až čierna, strakatá
Rasa: nemecký ovčiak alebo mix
Vek: 1 – 2 roky
Veľkosť: stredná, chlpatá

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>